Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Jesienna edycja Bytomskich Spotkań Europejskich

Jesienna edycja Bytomskich Spotkań Europejskich Data publikacji: 18 września 2017Zagadnieniom związanym z demokracją i pokojem poświęcony będzie jesienny cykl Bytomskich Spotkań Europejskich. Pierwsze po wakacjach spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 25 września o 12.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Tematyka pierwszej części cyklu związana jest z obchodzonym we wrześniu Międzynarodowym Dniem Demokracji oraz Międzynarodowym Dniem Pokoju. Na jesienną odsłonę złożą się trzy spotkania, podczas których będziemy rozmawiać o tym, czym jest demokracja, jak ją budować oraz jakie organy stoją na straży jej bezpieczeństwa – mówi Magdalena Bosek, kierownik Biura Rozwoju Miasta i Współpracy Zagranicznej. By młodzi wynieśli z tych zajęć jak najwięcej, przygotowaliśmy warsztaty dla uczniów szkół podstawowych oraz wykłady dla uczniów szkół średnich – dodaje Magdalena Bosek.

Gościem specjalnym będzie Artur Dubiel, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, doktorant Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, który przybliży zainteresowanym struktury i główne cele NATO, a także opowie o bezpieczeństwie międzynarodowym.

27 września o 12.00 do rozmów o demokracji i pokoju zaproszeni zostaną uczniowie 6 i 7 klas szkół podstawowych. Gospodarzem cyklu będzie Szkoła Podstawowa nr 3.

Dla tej części słuchaczy przygotowujemy zajęcia w formie warsztatów plastycznych. Jesteśmy ciekawi z czym kojarzy się młodym demokracja, w jakich kolorach ją widzą – mówi Magdalena Bosek.

Wśród kolejnych tematów Bytomskich Spotkań Europejskich znają się też np. zaplanowane na 2 października międzypokoleniowe warsztaty Dziadkowie i wnuki ze smartfonem oraz spotkanie poświęcone Organizacji Narodów Zjednoczonych (24 października).

Bytomskie Spotkania Europejskie 2017, nad którymi honorowy patronat po raz kolejny objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, potrwają do połowy listopada.
bs.jpgszkoła.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: K.Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.