Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Jak rządzić firmą zgodnie z prawem?

Jak rządzić firmą zgodnie z prawem? Data publikacji: 29 września 2016Dobra współpraca między miastem a samorządem leży nam na sercu, dlatego cieszę się, że skorzystali Państwo z zaproszenia Bytomskiej Rady Biznesu – mówił Andrzej Panek, wiceprezydent Bytomia w trakcie Seminarium Gospodarczego MŚP.

Mali i średni przedsiębiorcy spotkali się dziś w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, by porozmawiać o zmianach w przepisach, jakie czekają ich w przyszłym roku. Na razie o wielu zamiarach rządu dowiadują się z mediów i nie ukrywają, ze są zaniepokojeni, jak wpłyną one na ich pracę.

Uczciwi przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać – uspokajała Teresa Pieczka, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Bytomiu. Rządowi chodzi o to, by uszczelnić na przykład system VAT, uniemożliwić wystawania pustych faktur czy rejestracji wirtualnych firm.

W trakcie spotkania omówiono m.in. nowelizację Prawa zamówień publicznych, do którego Senat zatwierdził już 130 poprawek. Do tej pory przy wyborze oferty kierowano się przede wszystkim kryterium ceny. Czas pokaże czy nowe zasady będą dla nas korzystne – mówił Krzysztof Gajos, przewodniczący Bytomskiej Rady Biznesu.

Właściciele firm mogli porozmawiać również z Haliną Saługą, pełnomocnikiem ds. Informacji Niejawnych w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, która mówiła, jak ważna jest znajomość przepisów w zakresie ochrony danych. To temat na czasie, zdarza się, że do przedsiębiorców dzwonią różne osoby, wymuszając udział płatnych szkoleniach, bo jak się na nie nie zdecydują, będą nękani kontrolami. Warto wiedzieć, że choć robią to w sposób bardzo przekonujący, to działają bezprawnie.

Szef Bytomskiej Rady Biznesu zapewniał, że spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami różnych instytucji będą cykliczne.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.