Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Jak dbać o zdrowie i urodę? Radzili uczniowie medyka

Jak dbać o zdrowie i urodę? Radzili uczniowie medyka Data publikacji: 27 października 2016Kilkaset osób skorzystało z zaproszenia uczniów Zespołu Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych i przyszło na Dzień Zdrowia i Urody. To już tradycja, że uczniowie prezentują podczas takich dni to, czego nauczyli się na lekcjach.

Goście odwiedzający szkołę mogli wykonać na przykład  badanie EKG (z poradą lekarską), zbadać słuch i wzrok, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Sporo czasu poświęcono problemom cukrzycy. Były wykłady diabetologa, jak ją rozpoznać, jak się przed nią chronić i co robić, kiedy dopada ta groźna choroba. Dietetyk udzielał porad na temat zdrowego odżywiania, a onkolog badał piersi. Jak zawsze, sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i porady przyszłych kosmetyczek.

Takie spotkania z mieszkańcami, to dla absolwentów szkoły przedsmak tego, co czeka ich w przyszłości. Podczas dni otwartych udzielają porad, wykonują badania i zabiegi kosmetyczne i tym samym nabierają doświadczenia w kontakcie z przyszłym klientem i pacjentem.

 


Galeria zdjęć:Autor: iwo
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.