Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jak czerpać garściami z natury?

Jak czerpać garściami z natury? Data publikacji: 17 lutego 2017Było to już kolejne spotkanie poświęcone tematyce związanej ze zdrowym stylem życia. Niezmiennie cieszą się one dużym zainteresowaniem, o czym świadczy pełna sala podczas wczorajszego /16 lutego/ spotkania z ekspertem w Biurze Promocji Bytomia.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jakich witamin należy dostarczyć organizmowi, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie zabrakło informacji o tym, dlaczego należy unikać oleju palmowego i produktów, do których produkcji użyto fruktozy zamiast glukozy..

Co ciekawe, zainteresowani tematyką leczniczych właściwości darów natury zadawali wiele pytań, których treść wskazywała na to, że mają dużą wiedzę na temat naturalnych metod dbania o zdrowie. Cieszymy się, że nasz ekspert mógł dostarczyć im kolejnych wskazówek – mówi Aleksandra Szatkowska, naczelniczka Wydziału Promocji Bytomia i Kontaków z Mediami.

Kolejna cześć wykładu poświęcono przygotowaniu naturalnych, owocowych kosmetyków. Nie każdy wie, że doskonale w tej roli spisują się jabłka, gruszki i ...róże. Ekspert, Maria Pająk,  opowiedziała także jak przygotować nalewki czy napary z liści oraz dlaczego warto wybrać się do lasu na jagody.

W organizację spotkania włączyło się Stowarzyszenie Zielona Edukacja.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.