Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Jak czerpać garściami z natury?

Jak czerpać garściami z natury? Data publikacji: 17 lutego 2017Było to już kolejne spotkanie poświęcone tematyce związanej ze zdrowym stylem życia. Niezmiennie cieszą się one dużym zainteresowaniem, o czym świadczy pełna sala podczas wczorajszego /16 lutego/ spotkania z ekspertem w Biurze Promocji Bytomia.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jakich witamin należy dostarczyć organizmowi, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie zabrakło informacji o tym, dlaczego należy unikać oleju palmowego i produktów, do których produkcji użyto fruktozy zamiast glukozy..

Co ciekawe, zainteresowani tematyką leczniczych właściwości darów natury zadawali wiele pytań, których treść wskazywała na to, że mają dużą wiedzę na temat naturalnych metod dbania o zdrowie. Cieszymy się, że nasz ekspert mógł dostarczyć im kolejnych wskazówek – mówi Aleksandra Szatkowska, naczelniczka Wydziału Promocji Bytomia i Kontaków z Mediami.

Kolejna cześć wykładu poświęcono przygotowaniu naturalnych, owocowych kosmetyków. Nie każdy wie, że doskonale w tej roli spisują się jabłka, gruszki i ...róże. Ekspert, Maria Pająk,  opowiedziała także jak przygotować nalewki czy napary z liści oraz dlaczego warto wybrać się do lasu na jagody.

W organizację spotkania włączyło się Stowarzyszenie Zielona Edukacja.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.