Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC będzie pełnił dyżur w sprawie zgonów.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jak czerpać garściami z natury?

Jak czerpać garściami z natury? Data publikacji: 17 lutego 2017Było to już kolejne spotkanie poświęcone tematyce związanej ze zdrowym stylem życia. Niezmiennie cieszą się one dużym zainteresowaniem, o czym świadczy pełna sala podczas wczorajszego /16 lutego/ spotkania z ekspertem w Biurze Promocji Bytomia.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jakich witamin należy dostarczyć organizmowi, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie zabrakło informacji o tym, dlaczego należy unikać oleju palmowego i produktów, do których produkcji użyto fruktozy zamiast glukozy..

Co ciekawe, zainteresowani tematyką leczniczych właściwości darów natury zadawali wiele pytań, których treść wskazywała na to, że mają dużą wiedzę na temat naturalnych metod dbania o zdrowie. Cieszymy się, że nasz ekspert mógł dostarczyć im kolejnych wskazówek – mówi Aleksandra Szatkowska, naczelniczka Wydziału Promocji Bytomia i Kontaków z Mediami.

Kolejna cześć wykładu poświęcono przygotowaniu naturalnych, owocowych kosmetyków. Nie każdy wie, że doskonale w tej roli spisują się jabłka, gruszki i ...róże. Ekspert, Maria Pająk,  opowiedziała także jak przygotować nalewki czy napary z liści oraz dlaczego warto wybrać się do lasu na jagody.

W organizację spotkania włączyło się Stowarzyszenie Zielona Edukacja.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.