Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować?

Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować? Data publikacji: 18 października 2016Kochasz swoje dziecko, ale ponoszą cię emocje? Czujesz, że mówisz do niego za ostro? Twoje dziecko jest smutne? A może czujesz, że popadasz w paranoję? W czwartek 20 października o 17.00 w Biurze Promocji Bytomia ekspert odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości zagubionych rodziców.

Gościem, będzie Aleksandra Snoch, pedagog Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Arka MED". Postara się odpowiedzieć na pytanie: „Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować?”. Jest to pierwsze z zaplanowanych 6 spotkań w ramach projektu „Drogowskaz dla rodzin”. Wezmą w nich udział psychologowie, pedagodzy, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące, wychowania dzieci.

Przypomnimy, projekt „Drogowskaz dla rodzin”, ma zwiększyć świadomość skutków, jakie niesie za sobą stosowanie przemocy wobec dzieci. Na jego realizację Bytom otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt składa się trzech modułów: badań ankietowych środowisk zagrożonych przemocą, warsztatów dla rodziców biologicznych i zastępczych wytypowanych przez asystentów rodziny, a także kampanii społecznej, która ma promować mądre, pozytywne rodzicielstwo.

W bytomskich szkołach podstawowych i gimnazjach, a także poradniach zdrowotnych poproszono rodziców o wypełnienie specjalnych ankiet. Spytano m.in. o to, z czym sobie nie radzą, jak porozumiewają się z dziećmi, w jaki sposób budują swój autorytet i czy korzystają z pomocy poradni specjalistycznych w trudnych sytuacjach. Na podstawie tych ankiet wybrano tematy, które będą poruszane podczas spotkań z ekspertem (w trzy czwartki i trzy soboty) w Biurze Promocji Bytomia. (Dodajmy, że rodzice nadal mogą wypełniać ankiety dotyczące wychowania).

W miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie rozpoczęły się też warsztaty dla rodziców zastępczych (spokrewnionych), a także rodziców biologicznych.

Niebawem w mieście pojawią się plakaty, ulotki z informacjami jak reagować na przemoc i gdzie szukać pomocy. Materiały informacyjne będą kolportowane w miejskich instytucjach, szpitalach, przychodniach oraz sklepach i organizacjach pozarządowych.

Dodajmy, że projekt jest odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w jednym ze swych raportów zaleca gminom działania, które będą zapobiegać przemocy. Bytomski projekt, jako jeden z nielicznych w kraju otrzymał największą liczbę punktów.

Najbliższe czwartkowe spotkanie w Biurze Promocji Bytomia, wyjątkowo, będzie połączone z wykładem dr Jerzego Pieniążka, Ordynatora Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii WSS nr 4 w Bytomiu, który mówić będzie o chorobach kręgosłupa.


Autor: iwo
Zdjęcia: www.naukawpolsce.pap.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.