Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować?

Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować? Data publikacji: 18 października 2016Kochasz swoje dziecko, ale ponoszą cię emocje? Czujesz, że mówisz do niego za ostro? Twoje dziecko jest smutne? A może czujesz, że popadasz w paranoję? W czwartek 20 października o 17.00 w Biurze Promocji Bytomia ekspert odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości zagubionych rodziców.

Gościem, będzie Aleksandra Snoch, pedagog Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Arka MED". Postara się odpowiedzieć na pytanie: „Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować?”. Jest to pierwsze z zaplanowanych 6 spotkań w ramach projektu „Drogowskaz dla rodzin”. Wezmą w nich udział psychologowie, pedagodzy, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące, wychowania dzieci.

Przypomnimy, projekt „Drogowskaz dla rodzin”, ma zwiększyć świadomość skutków, jakie niesie za sobą stosowanie przemocy wobec dzieci. Na jego realizację Bytom otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt składa się trzech modułów: badań ankietowych środowisk zagrożonych przemocą, warsztatów dla rodziców biologicznych i zastępczych wytypowanych przez asystentów rodziny, a także kampanii społecznej, która ma promować mądre, pozytywne rodzicielstwo.

W bytomskich szkołach podstawowych i gimnazjach, a także poradniach zdrowotnych poproszono rodziców o wypełnienie specjalnych ankiet. Spytano m.in. o to, z czym sobie nie radzą, jak porozumiewają się z dziećmi, w jaki sposób budują swój autorytet i czy korzystają z pomocy poradni specjalistycznych w trudnych sytuacjach. Na podstawie tych ankiet wybrano tematy, które będą poruszane podczas spotkań z ekspertem (w trzy czwartki i trzy soboty) w Biurze Promocji Bytomia. (Dodajmy, że rodzice nadal mogą wypełniać ankiety dotyczące wychowania).

W miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie rozpoczęły się też warsztaty dla rodziców zastępczych (spokrewnionych), a także rodziców biologicznych.

Niebawem w mieście pojawią się plakaty, ulotki z informacjami jak reagować na przemoc i gdzie szukać pomocy. Materiały informacyjne będą kolportowane w miejskich instytucjach, szpitalach, przychodniach oraz sklepach i organizacjach pozarządowych.

Dodajmy, że projekt jest odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w jednym ze swych raportów zaleca gminom działania, które będą zapobiegać przemocy. Bytomski projekt, jako jeden z nielicznych w kraju otrzymał największą liczbę punktów.

Najbliższe czwartkowe spotkanie w Biurze Promocji Bytomia, wyjątkowo, będzie połączone z wykładem dr Jerzego Pieniążka, Ordynatora Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii WSS nr 4 w Bytomiu, który mówić będzie o chorobach kręgosłupa.


Autor: iwo
Zdjęcia: www.naukawpolsce.pap.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.