Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

"Jack Strong" już od piątku w Beceku

"Jack Strong" już od piątku w Beceku Data publikacji: 4 lutego 2014Znawcy kina przewidują, że to będzie kasowy sukces. Film utrzymany jest w klimacie hollywoodzkiego kina akcji, poza tym, odsłania nieznane dotąd fakty z życia największego szpiega naszych czasów. „Jack Strong” w reżyserii Władysława Pasikowskiego już w piątek 7 lutego na ekranach kin. Od piątku będzie można oglądać go również w Beceku.

Film opowiada prawdziwą historię Ryszarda Kuklińskiego - szpiega, który walcząc o wolność zaryzykował wszystko, co kochał. Pułkownik mając dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego, odkrył poufne dokumenty, które nie pozostawiały wątpliwości, że możliwy był wybuch III wojny światowej. Wojny, która mogła mieć charakter atomowy.

Ryszard Kukliński zdecydował się na współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego był skazany na osamotnienie w walce, o której nie mogł powiedzieć nawet żonie.

Warto wybrać się na „Jacka Stronga" do Beceku, bo bilety kosztują zaledwie 12 zł. Film wyświetlany będzie do 20 lutego.

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.