Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Jacek Trzeciak

Jacek Trzeciak Data publikacji: 9 grudnia 2013Do Bytomia przyciągnęła mnie piłka, bo powodem mojego przyjazdu była oferta pracy w klubie Polonii Bytom. W tej propozycji widziałem dla siebie perspektywy, więc nie zastanawiałem się długo, porozumiałem się z zarządem klubu i wkrótce zostałem bytomianinem.

Zanim tu przyjechałem, o Bytomiu słyszałem jedynie ze środków masowego przekazu, a zazwyczaj były to komunikaty o zamykanych kopalniach, bezrobociu czy innych trudnych sprawach. Gdy tu zamieszkałem, przekonałem się, jak życzliwymi i pokojowo nastawionymi ludźmi są Ślązacy, jak dobrze się z nimi rozmawia. W Bytomiu najlepiej orientuję się w infrastrukturze sportowej, z którą mam do czynienia na co dzień.

A od mojego przyjazdu w klubie i sportowym zapleczu Bytomia wiele zmieniło się na lepsze. Po wielu latach stagnacji naprawdę widać, że właśnie teraz mają miejsce pozytywne zmiany. Choć obecnie ludziom jest ciężko z powodu braku pracy. Dlatego niezwykle ważne jest stworzenie miejsc pracy dla ludzi zwolnionych z zamykanych kopalń. Ale jest też pewna poprawa, bo kończy się czas wieloletniego zastoju, a zaczyna dynamiczny rozwój.

Pozyskiwanie środków unijnych jest dobrym znakiem nadchodzących lepszych czasów. A to z kolei może mieć jedynie pozytywny wpływ na relacje międzyludzkie. Ja sam czuję się związany z klubem i miastem, i chciałbym tu zostać, tym bardziej, że zachęcają do tego dokonujące się właśnie zmiany na lepsze.

 Jacek Trzeciak - piłkarz Polonii BytomAutor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.