Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

IV-ligowcy 14 stycznia wracają do treningów

IV-ligowcy 14 stycznia wracają do treningów Data publikacji: 8 stycznia 2019Dziewięć spotkań kontrolnych rozegrają piłkarze Polonii Bytom przed rundą wiosenną IV ligi. Pierwsze z nich odbędzie się 26 stycznia, zaś do treningów Niebiesko – Czerwoni powrócą już 14 stycznia. Tego samego dnia swoje treningi wznowią również piłkarze Szombierek Bytom.

Rywalami Polonistów będą zespoły występujące zarówno w III lidze, jak również w klasie okręgowej. Wśród rywali Polonii będą między innymi: MKS Kluczbork, Górnik II Zabrze, Ruch Zdzieszowice, Gwarek Tarnowskie Góry czy Pniówek Pawłowice.

Do rundy wiosennej w IV lidze oprócz Polonii Bytom, która jest liderem tabeli, przygotowują się również piłkarze Szombierek pod okiem trenera Radosława Osadnika. Popularni Zieloni po rundzie jesiennej zajmują dobre 7. miejsce w tabeli grupy I.

Będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce w IV lidze. Wierzę, że stać moich zawodników na dobry wynik w rundzie wiosennej, do której rozpoczniemy przygotowania już 14 stycznia – mówi Radosław Osadnik, trener Szombierek Bytom.

Rywalami popularnych Zielonych będą zespoły z III i IV ligi, w tym między innymi: Ruch Radzionków i rezerwy Górnika Zabrze.

Przypomnijmy, że obydwa bytomskie zespoły na ligowe boiska powrócą 16 marca.

Plan sparingów Polonii Bytom:

26 stycznia godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Unia Racibórz
2 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – MKS Kluczbork
9 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Soła Oświęcim
13 lutego godzina 16:30 (środa): Polonia Bytom – Pniówek Pawłowice
16 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Unia Turza Śląska
20 lutego godzina 11:00 (środa): Polonia Bytom – Górnik II Zabrze
23 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice
2 marca godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Gwarek Tarnowskie Góry
9 marca godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Decor Bełk

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.