Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BYTOM odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

IV Bytomski Dzień Wcześniaka

IV Bytomski Dzień Wcześniaka Data publikacji: 17 listopada 2015Już po raz czwarty Szpital Specjalistyczny nr 2 organizuje obchody Dnia Wcześniaka. Spotkanie poświęcone problemom związanym z wcześniactwem, rozpocznie się jutro /środa, 18 listopada/ o 10.00 w nowo powstającym Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu.

Obchody Bytomskiego Dnia Wcześniaka mają charakter edukacyjny, bowiem zależy nam na podniesieniu świadomości o problemie wcześniactwa. Przedwczesne przyjście na świat wiąże się z większym ryzykiem różnych schorzeń, powikłań zdrowotnych, których konsekwencje często obserwuje się także w dorosłym życiu – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów edukacyjnych na temat problemów wcześniaków i metod, z których korzystają specjaliści z bytomskiego szpitala w opiece nad dziećmi. Wykład „Wcześniak jako pacjent Oddziału Neonatologicznego” przedstawi dr Helena Sławska. Z kolei dr Iwona Sosnowska-Wieczorek zaprezentuje „Interdyscyplinarne podejście do usprawniania dzieci przedwcześnie urodzonych, a także ich rodziców”.

Zainteresowani będą mogli wysłuchać także wykładu prof. Anity Olejek „Dzieci urodzone przedwcześnie, ryzyko nieprawidłowości rozwojowych związanych z wcześniactwem” oraz Doroty Siebiaty -Tomczyk "Stymulacja taktylna we wczesnej interwencji”. Imprezę uświetni występ muzyczny uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, a także wystawa zdjęć i prac malarskich pacjentek Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej.

Przypomnijmy, że w bytomskiej „Dwójce” działa Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej o III stopniu referencyjności. Trafiają tu najciężej chore noworodki, również te urodzone przed 37. tygodniem ciąży. To tu wykonuje się operacje na płodach. Ku końcowi chyli się też budowa najnowocześniejszego w regionie Śląskiego Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu, w której już wkrótce będą otoczone opieką matki oraz ich nowonarodzone dzieci.

Autor: AK
Zdjęcia: www.mjakmama.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.