Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

IV Bytomski Dzień Wcześniaka

IV Bytomski Dzień Wcześniaka Data publikacji: 17 listopada 2015Już po raz czwarty Szpital Specjalistyczny nr 2 organizuje obchody Dnia Wcześniaka. Spotkanie poświęcone problemom związanym z wcześniactwem, rozpocznie się jutro /środa, 18 listopada/ o 10.00 w nowo powstającym Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu.

Obchody Bytomskiego Dnia Wcześniaka mają charakter edukacyjny, bowiem zależy nam na podniesieniu świadomości o problemie wcześniactwa. Przedwczesne przyjście na świat wiąże się z większym ryzykiem różnych schorzeń, powikłań zdrowotnych, których konsekwencje często obserwuje się także w dorosłym życiu – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów edukacyjnych na temat problemów wcześniaków i metod, z których korzystają specjaliści z bytomskiego szpitala w opiece nad dziećmi. Wykład „Wcześniak jako pacjent Oddziału Neonatologicznego” przedstawi dr Helena Sławska. Z kolei dr Iwona Sosnowska-Wieczorek zaprezentuje „Interdyscyplinarne podejście do usprawniania dzieci przedwcześnie urodzonych, a także ich rodziców”.

Zainteresowani będą mogli wysłuchać także wykładu prof. Anity Olejek „Dzieci urodzone przedwcześnie, ryzyko nieprawidłowości rozwojowych związanych z wcześniactwem” oraz Doroty Siebiaty -Tomczyk "Stymulacja taktylna we wczesnej interwencji”. Imprezę uświetni występ muzyczny uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, a także wystawa zdjęć i prac malarskich pacjentek Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej.

Przypomnijmy, że w bytomskiej „Dwójce” działa Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej o III stopniu referencyjności. Trafiają tu najciężej chore noworodki, również te urodzone przed 37. tygodniem ciąży. To tu wykonuje się operacje na płodach. Ku końcowi chyli się też budowa najnowocześniejszego w regionie Śląskiego Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu, w której już wkrótce będą otoczone opieką matki oraz ich nowonarodzone dzieci.

Autor: AK
Zdjęcia: www.mjakmama.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.