Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

IV Bytomski Dzień Wcześniaka

IV Bytomski Dzień Wcześniaka Data publikacji: 17 listopada 2015Już po raz czwarty Szpital Specjalistyczny nr 2 organizuje obchody Dnia Wcześniaka. Spotkanie poświęcone problemom związanym z wcześniactwem, rozpocznie się jutro /środa, 18 listopada/ o 10.00 w nowo powstającym Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu.

Obchody Bytomskiego Dnia Wcześniaka mają charakter edukacyjny, bowiem zależy nam na podniesieniu świadomości o problemie wcześniactwa. Przedwczesne przyjście na świat wiąże się z większym ryzykiem różnych schorzeń, powikłań zdrowotnych, których konsekwencje często obserwuje się także w dorosłym życiu – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów edukacyjnych na temat problemów wcześniaków i metod, z których korzystają specjaliści z bytomskiego szpitala w opiece nad dziećmi. Wykład „Wcześniak jako pacjent Oddziału Neonatologicznego” przedstawi dr Helena Sławska. Z kolei dr Iwona Sosnowska-Wieczorek zaprezentuje „Interdyscyplinarne podejście do usprawniania dzieci przedwcześnie urodzonych, a także ich rodziców”.

Zainteresowani będą mogli wysłuchać także wykładu prof. Anity Olejek „Dzieci urodzone przedwcześnie, ryzyko nieprawidłowości rozwojowych związanych z wcześniactwem” oraz Doroty Siebiaty -Tomczyk "Stymulacja taktylna we wczesnej interwencji”. Imprezę uświetni występ muzyczny uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, a także wystawa zdjęć i prac malarskich pacjentek Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej.

Przypomnijmy, że w bytomskiej „Dwójce” działa Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej o III stopniu referencyjności. Trafiają tu najciężej chore noworodki, również te urodzone przed 37. tygodniem ciąży. To tu wykonuje się operacje na płodach. Ku końcowi chyli się też budowa najnowocześniejszego w regionie Śląskiego Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu, w której już wkrótce będą otoczone opieką matki oraz ich nowonarodzone dzieci.

Autor: AK
Zdjęcia: www.mjakmama.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.