Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Inwestycja, na której skorzystają mieszkańcy Bytomia

Inwestycja, na której skorzystają mieszkańcy Bytomia Data publikacji: 27 kwietnia 2017Władze Bytomia pozytywnie zaopiniowały pomysł Kolei Śląskich w sprawie przeniesienia stacji kolejowej Bytom Północy w rejon wiaduktu kolejowego przy ul. Strzelców Bytomskich /Vitor/. Decyzja, w tej sprawie została już przesłana do Kolei Śląskich i PKP PKL.

Propozycję przeniesienia stacji kolejowej Bytom Północny /o ponad 500 metrów od obecnego położenia/ w stronę osiedla Vitor, w pobliże wiaduktu kolejowego przy ul. Strzelców Bytomskich przedstawiły Koleje Śląskie, których pociągi obsługują linię kolejową Lubliniec – Tarnowskie Góry – Bytom – Katowice. Projekt trafił również do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która nie tylko go zaakceptowała, ale również przeanalizuje możliwość sfinansowania budowy między innymi peronów, ich realizacji w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 131 i udostępni teren pod inwestycję. Pozytywnie o pomyśle Kolei Śląskich wypowiedziały się również władze Bytomia.

Po przeanalizowaniu propozycji Kolei Śląskich uznaliśmy pomysł za warty realizacji i już przesłaliśmy w tej sprawie zgodę do Kolei Śląskich i PKP PKL. Ze strony miasta będziemy musieli zapewnić bezpieczne dojście do peronów – mówi Andrzej Prochotta, naczelnik Wydziału Transportu Lokalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Teraz czekamy na przedstawienie nam koncepcji projektu przeniesienia stacji kolejowej oraz terminu, kiedy PKP PKL planuje rozpocząć inwestycję. Jednak ostateczna decyzja zostanie zapewne podjęta po analizie otrzymanej koncepcji oraz koniecznych nakładów do poniesienia przez gminę – dodaje Andrzej Prochotta.

Przeniesienie stacji kolejowej Bytom Północny w rejon wiaduktu kolejowego przy ul. Strzelców Bytomskich z pewnością podniesie jej atrakcyjność. Na jej korzyść przemawia możliwość przesiadek na autobusy /między innymi: nr 17, 19, 167, 608, 708 i 820/, ale także linię tramwajową nr 19 i 49. Ponadto w rejonie nowej lokalizacji stacji Bytom Północny jest centrum handlowe M1, zakłady pracy, ale przede wszystkim duże osiedle, dzięki czemu mieszkańcy zyskają kolejne, alternatywne połączenie do szkoły, pracy, a także Katowic, Chorzowa i Tarnowskich Gór.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.silesiainfotransport.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.