Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

International Judo League w Bytomiu

International Judo League w Bytomiu Data publikacji: 7 kwietnia 2017Organizowana w całej Polsce Międzynarodowa Liga Judo po raz kolejny zawita do Bytomia. Już w najbliższy weekend /8-9 kwietnia/ w Hali na Skarpie zobaczymy najlepszych młodych judoków, którzy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych.

Pomysłodawcami turnieju - International Judo League - są kluby: KOKORO Łódź, UKS FENIKS Bytom, UKS Okay Opole oraz Wisły Kraków. Pierwsza edycja imprezy, która odbyła się w 2015 roku w Bytomiu zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym, co zachęciło inne miasta do udziału w turnieju. W 2017 roku zawody odbędą się w ośmiu miastach: Bytomiu, Jaśle, Opolu, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Wrocławiu.

W najbliższy weekend młodzi judocy i judoczki zaprezentują swoje umiejętności w Bytomiu. Zawody rozpoczną się w sobotę, 8 kwietnia o 11.00 rywalizacją dziewczyn i chłopców z roczników 2007-2009. Po nich zaprezentują się starsi judocy i judoczki, którzy będą walczyć o zwycięstwo i cenne nagrody. Z kolei w niedzielę odbędą się specjalne seminaria, w ramach których prowadzący – Marcin Held /zawodnik MMA/ oraz Krzysztof Wiłkomirski /judoka, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy/ - zapoznają uczestników podczas każdej sesji /9.00 i 14.00/ z techniką i randori.

Szczegóły dot. imprezy oraz seminarium tutaj

Turniej dofinansowany ze środków gminy Bytom. Patronat nad zawodami objął Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Organizatorem International Judo League w Bytomiu jest UKS Feniks Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.