Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Gdzie po całodobową pomoc?

Gdzie po całodobową pomoc? Data publikacji: 13 marca 2018Przeciwdziałając powstawaniu nielegalnych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, informujemy, iż wykaz zarejestrowanych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub w podeszłym wieku prowadzonych w ramach działalności statutowej lub gospodarczej w województwie śląskim zamieszczony jest na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-polityki-spolecznej/wykazy-i-rejestry).

Wpisane do rejestru placówki posiadają zezwolenie Wojewody Śląskiego na ich prowadzenie, wydane w formie decyzji administracyjnej, i podlegają kontroli przez służby Wojewody. Wybór placówki niefigurującej w ww. rejestrze wiąże się z ryzykiem niezapewnienia właściwej opieki osobom zależnym.

Informacje o trybie wydawania zezwolenia i przepisach prawa obowiązujących w tym zakresie można uzyskać na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.katowice.uw.gov.pl/usluga/zabezpieczenie-spoleczne/placowki-zapewniajace-calodobowa-opieke-osobom-niepelnosprawnym-przewlekle-chorym-lub-osobom-w-podeszlym-wieku) lub poprzez bezpośredni kontakt z Wydziałem Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
 
Na terenie gminy Bytom funkcjonuje jedna placówka zapewniająca całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku prowadzona w ramach działalności gospodarczej, posiadająca zezwolenie Wojewody Śląskiego i wpisana do rejestru Wojewody pn.: Dom Seniora „Dolomity”.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.