Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

11 grudnia 2013

Elektrociepłownia Szombierki

To jeden z najpiękniejszych, monumentalnych budynków przemysłowych na Górnym Śląsku. Z racji swojej charakterystycznej sylwetki nazywany jest katedrą industrialu. Na kilkudziesięcio-metrowej wieży znajduje się ogromna podświetlana tarcza zegarowa (większą ma tylko Pałac Kultury i Nauki). Krótka wskazówka mierzy - bagatela! - 3 m długości.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 grudnia 2013

Szyb Krystyna i pole golfowe

Tak potocznie nazywa się zabudowaną wieżę wyciągową nieistniejącej już kopalni Szombierki. Sylwetka tego nietypowego szybu (niektórym przypominająca górniczy młot) jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów panoramy Bytomia. Stalowa konstrukcja 57-metrowej wieży z siedmioma pomostami obudowana jest cegłą klinkierową.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2013

Kopalnia Rozbark

W rewitalizowanych budynkach po kopalni Rozbark rozpoczął działalność Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark. Najciekawsza pod względem architektonicznym jest dawna cechownia, czyli rodzaj poczekalni, w której niegdyś górnicy załatwiali sprawy służbowe przed zjazdem "na szychta". Tutaj także obchodzili swoje uroczystości, np. barbórkowe.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.