Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Industriada tuż tuż

Industriada tuż tuż Data publikacji: 31 maja 2017Na ten jeden dzień w roku z niecierpliwością czekają miłośnicy alternatywnej turystyki, której szlaki niejednokrotnie prowadzą w miejsca na co dzień niedostępne. W sobotę, 10 czerwca rusza kolejna edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki Industriada 2017.

Podobnie jak w ubiegłych latach, na bytomską odsłonę imprezy złoży się przejażdżka najstarszą czynną wąskotorówką na świecie, zwiedzanie stacji i parowozowni, gdzie entuzjaści kolei będą mogli m.in. zobaczyć wystawę taboru kolejowego, a także poczuć wiatr we włosach podczas przejażdżki ręczną drezyną. Nie zabraknie też wystawy fotografii wraz z prezentacją filmów historycznych oraz niezwykłego koncertu w wykonaniu kolejarzy – wynalazców, którzy wieczorem zagrają na na wszystkim, co wpadnie im w ręce. Będzie muzyka filmowa,  dialogi, a nawet efekty pirotechniczne.

Do tegorocznych festiwalowych hitów zaliczyć należy EC Szombierki, która po latach otwiera swe drzwi dla zwiedzających. W noc poprzedzającą Święto Zabytków Techniki, czyli 9 czerwca, górujący nad miastem obiekt zostanie podkreślony iluminacją świetlną. Bramy EC Szombierki otworzą się dla wszystkich w sobotę, 10 czerwca.

Na zainteresowanych czekają też zorganizowane wycieczki po obiekcie pod opieką przewodnika. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie, trzeba było wcześniej zarezerwować miejsce. Limit miejsc na zwiedzanie zabytkowej budowli został już wyczerpany. Dla tych, którzy nie załapali się na zwiedzanie postindustrialnej katedry, przygotowano imprezy plenerowe z elektrociepłownią w tle.

Na tych młodszych i nieco starszych czeka wiele atrakcji, a wśród nich konkurencje sportowe, koncert i widowisko muzyczne, występy i prezentacje, warsztaty kreatywne i przedstawienia interakcyjne.

By ułatwić miłośnikom postindustrialu zwiedzanie obiektów, organizator zawarł porozumienie z KZK GOP, dzięki któremu tego dnia uczestnicy festiwalu będą mogli podróżować za darmo do większości instytucji uczestniczących w imprezie. W sobotę /10 czerwca/ od 9.00 do 2.00 w nocy,  podróżowanie  wszystkimi liniami KZK GOP będzie bezpłatne.

 Wystarczy pobrać kupon, który upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę. Kupon można wydrukować lub używać w formie elektronicznej, ściągając na swoje urządzenie mobilne. Szczegóły promocji w regulaminie bezpłatnych przejazdów.

Szczegółowy program Industriady
Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.