Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Inauguracja rundy wiosennej przy Olimpijskiej

Inauguracja rundy wiosennej przy Olimpijskiej Data publikacji: 11 marca 2016Po porażce piłkarzy Polonii Bytom w pierwszym meczu rundy wiosennej na wyjeździe z Olimpią Zambrów 0:1, drużyna niebiesko-czerwonych nadal znajduje się w strefie spadkowej. Już w niedzielę, 13 marca podopieczni Ireneusza Kościelniaka u siebie powalczą o pierwsze punkty wiosną. Ich rywalem w derbach Śląska będzie GKS Tychy.

Tyszanie zajmują 7. miejsce w tabeli i wciąż mają realne szanse na walkę o awans do I ligi. Poloniści z kolei bronią się przed spadkiem i każdy zdobyty punkt jest dla nich na wagę złota. W niedzielę, 13 marca o 16.00 przy Olimpijskiej z pewnością obydwa zespoły powalczą o komplet punktów.

Kibiców czekają nie lada emocje. Po raz pierwszy będą mogli zobaczyć u siebie Polonię Bytom w mocno odmienionym składzie. Miejmy nadzieję, że trzy punkty pozostaną przy Olimpijskiej, a zespół niebiesko-czerwonych wyjdzie ze strefy spadkowej.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.