Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Inauguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego Data publikacji: 29 sierpnia 2017Ponad 16 tysięcy uczniów za kilka dni rozpocznie naukę w bytomskich szkołach. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 4 września o 11.00 w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przy ul. Tarnogórskiej 2.

Na ten dzień z wielkimi emocjami czekają zwłaszcza najmłodsi, którzy szkolny dzwonek usłyszą po raz pierwszy. W roku szkolnym 2017/2018 do uczniowskich szeregów dołączy bowiem prawie 1300 pierwszoklasistów.

I tak łącznie w szkołach podstawowych uczyć się będzie ok. 9 534 uczniów, w gimnazjach – ok. 2 430, w liceach ogólnokształcących – ok. 1526,  w technikach – ponad 2000, a w szkołach zawodowych – 736.

Tego dnia, o 16.00, w auli Państwowych Szkół Budownictwa prezydent Damian Bartyla wręczy młodym bytomianom nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.