Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

13. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

Dwadzieścia jeden koncertów z udziałem artystów polskiej i światowej sceny muzycznej. Już w czwartek, 8 listopada rusza festiwal, który ukaże publiczności bogactwo rodzimej muzyki na czele z dziełami G.G. Gorczyckiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Inauguracja muzycznego lata w Parku Miejskim

Inauguracja muzycznego lata w Parku Miejskim Data publikacji: 2 lipca 2018Za nami pierwszy letni koncert w Parku Miejskim. Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę miesiąca bytomski park będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

W repertuarze wakacyjnych koncertów nie zabraknie muzyki poważnej: Bacha czy Chopina, ale usłyszymy również ogniste rytmy flamenco czy włoskie hity, które nieodłącznie przywodzą nam na myśl ciepłe, wakacyjne dni.

”IV Festiwal Muzyka Narodów - Juliusz Ursyn Niemcewicz i jego goście” rozpoczął się w niedzielę od muzycznej wędrówki do Austrii. Honorowego otwarcia dokonał prezydent Bytomia Damian Bartyla, który przeciął symboliczną wstęgę. Licznie zgromadzona publiczność, wysłuchała kompozytorów wiedeńskich: Straussa, Haydna, Mozarta czy Schuberta. Podczas koncertu zabrzmiały: słynny wiedeński walc, piękne symfonie i nastrojowe serenady w wykonaniu kwartetu Altra Volta, Katarzyny Makowskiej (fortepian), Jolanty Kremer (sopran) oraz Juliusza Ursyn - Niemcewicza.

Za tydzień, 8 lipca, podczas koncertu zatytułowanego Muzyka Wokół Świata usłyszymy Zgorzelecką Dziecięcą i Młodzieżową Orkiestrę Mandolinistów, która ze względu na swój charakter i skład instrumentalny (mandoliny, mandole, gitary, akordeony, instrumenty klawiszowe i perkusyjne oraz gitara basowa) jest wyjątkowym zjawiskiem muzycznym w kraju i poza jego granicami. Festiwal dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.