Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Inauguracja Festiwalu Nauki i Sztuki 2017

Inauguracja Festiwalu Nauki i Sztuki 2017 Data publikacji: 25 kwietnia 2017Koncertem w wykonaniu młodych instrumentalistów, zainaugurowano wczoraj /24 kwietnia/ jubileuszową 10. edycję Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W ramach tej imprezy do czwartku w naszym mieście organizowane będą ciekawe spotkania z pogranicza kultury i nauki.

W programie inauguracji festiwalu znalazło się uhonorowanie laureatów międzypokoleniowego konkursu ortograficznego „Trzy Pokolenia”. Jego zwycięzcą został Rafał Naryniecki z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. Tuż za nim uplasowali się kolejno: Jakub Kamiński z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oaz Małgorzata Widera z IV Liceum Ogólnokształcącego.

Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Paulina Giertyczka z IV Liceum Ogólnokształcącego, Kasandra Jankowiak z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Karolina Mizerska z Gimnazjum nr 2, Kamil Oleszkiewicz – sympatyk Centrum Kształcenia Ustawicznego z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Dominika Savio w Zabrzu, Mikołaj Patalong z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia, Henryk Słota z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Ireneusz Swojnóg - sympatyk Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Tego dnia nagrodzono też zwycięzców konkursu Przyłapani, zapracowani – zawody moich dzieci, organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego. Laureatkami konkursu zostały uczennice Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących: Katarzyna Policha, Nicole Król, Adriana Saran.

Imprezę uświetnił koncert „Muzyka lekiem na wszystko” w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.