Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Inauguracja Festiwalu "Muzyka Narodów" za nami

Inauguracja Festiwalu "Muzyka Narodów" za nami Data publikacji: 3 lipca 2016Walce wiedeńskie Straussa, symfonie Haydna, opery Mozarta, a także serenady Schuberta usłyszeli dzisiaj /3 lipca/ bytomianie podczas inauguracyjnego koncertu z cyklu „Muzyka Narodów” w amfiteatrze w Parku Kachla. Festiwal poprowadził, podobnie jak przed rokiem, Julian Ursyn Niemcewicz.

Pierwszym gościem bytomskiego artysty związanego z Operą Śląską w Bytomiu – Juliana Ursyna Niemcewicza był zespół Altra Volta Trio.  Muzycy zagrali między innymi utwory: Straussa, Mozarta, Haydna, Schuberta, Kreislera oraz Zellera i Fredericka Loewe. Wśród nich były: Walc wiedeński, Wesele Figara, Przetańczyć całą noc z musicalu „My Fair Lady”, Ptasznik z Tyrolu oraz walc z operetki Baron Cygański.

Altra Volta Trio to zespół założony jako kwartet w 1998 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Po ukończeniu uczelni kwartet brał udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą, gdzie został zauważony i wielokrotnie nagrodzony. Koncertował na scenach Europy: Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii, Turcji, Litwy, Szwecji, Holandii oraz Azji: Indii, Sri Lanki, a także występował w Egipcie.

Za tydzień grupa Altra Volta Trio zagra utwory Bacha, Haendla, Beethovena oraz Brahmsa. Zapraszamy w niedzielę, 10 lipca o 16.00 do Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla /Amfiteatr/.

Festiwal „Muzyka Narodów” potrwa do 28 sierpnia. W każdą niedzielę lipca i sierpnia zapraszamy na koncerty, w trakcie których będziemy mogli poznać utwory światowej sławy muzyków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.