Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2017, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Inauguracja Festiwalu "Muzyka Narodów" za nami

Inauguracja Festiwalu "Muzyka Narodów" za nami Data publikacji: 3 lipca 2016Walce wiedeńskie Straussa, symfonie Haydna, opery Mozarta, a także serenady Schuberta usłyszeli dzisiaj /3 lipca/ bytomianie podczas inauguracyjnego koncertu z cyklu „Muzyka Narodów” w amfiteatrze w Parku Kachla. Festiwal poprowadził, podobnie jak przed rokiem, Julian Ursyn Niemcewicz.

Pierwszym gościem bytomskiego artysty związanego z Operą Śląską w Bytomiu – Juliana Ursyna Niemcewicza był zespół Altra Volta Trio.  Muzycy zagrali między innymi utwory: Straussa, Mozarta, Haydna, Schuberta, Kreislera oraz Zellera i Fredericka Loewe. Wśród nich były: Walc wiedeński, Wesele Figara, Przetańczyć całą noc z musicalu „My Fair Lady”, Ptasznik z Tyrolu oraz walc z operetki Baron Cygański.

Altra Volta Trio to zespół założony jako kwartet w 1998 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Po ukończeniu uczelni kwartet brał udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą, gdzie został zauważony i wielokrotnie nagrodzony. Koncertował na scenach Europy: Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii, Turcji, Litwy, Szwecji, Holandii oraz Azji: Indii, Sri Lanki, a także występował w Egipcie.

Za tydzień grupa Altra Volta Trio zagra utwory Bacha, Haendla, Beethovena oraz Brahmsa. Zapraszamy w niedzielę, 10 lipca o 16.00 do Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla /Amfiteatr/.

Festiwal „Muzyka Narodów” potrwa do 28 sierpnia. W każdą niedzielę lipca i sierpnia zapraszamy na koncerty, w trakcie których będziemy mogli poznać utwory światowej sławy muzyków.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.