Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Impreza na peronie

Impreza na peronie Data publikacji: 20 października 2017Prezentacja szynowych pojazdów technicznych, zwiedzanie pociągów Kolei Śląskich, w tym ich najnowszych nabytków oraz atrakcje dla najmłodszych. Te i wiele innych atrakcji zaplanowano podczas Pikniku kolejowego, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę, 21 października na peron III bytomskiego dworca.

Od 10.00 do 13.00 będzie tam można zobaczyć i zwiedzić pociągi Kolei Śląskich, m. in. jednostkę EN75 (Flirt) oraz 21WEa (Elf 2). Zaprezentowane zostaną także pojazdy techniczne służące utrzymaniu i remontowaniu kolejowych szlaków. Dla najmłodszych uczestników przygotowano prezentację w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”.

Jak zaznacza organizator wydarzenia – portal Silesia Info Transport, piknik jest ukłonem dla PKP PLK, w szczególności Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, Kolei Śląskich i Urzędu Miejskiego w Bytomiu za dobrą współpracę przy inicjatywie zmiany lokalizacji przystanku osobowego Bytom Północny.

Około 13.00 zorganizowana zostanie krótka debata, która przybliży zainteresowanym kulisy „przenosin” przystanku Bytom Północny oraz inne aspekty związane z kolejowym życiem Bytomia i okolic.

Autor: AK
Zdjęcia: www.silesiainfotransport.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.