Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Impreza na peronie

Impreza na peronie Data publikacji: 20 października 2017Prezentacja szynowych pojazdów technicznych, zwiedzanie pociągów Kolei Śląskich, w tym ich najnowszych nabytków oraz atrakcje dla najmłodszych. Te i wiele innych atrakcji zaplanowano podczas Pikniku kolejowego, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę, 21 października na peron III bytomskiego dworca.

Od 10.00 do 13.00 będzie tam można zobaczyć i zwiedzić pociągi Kolei Śląskich, m. in. jednostkę EN75 (Flirt) oraz 21WEa (Elf 2). Zaprezentowane zostaną także pojazdy techniczne służące utrzymaniu i remontowaniu kolejowych szlaków. Dla najmłodszych uczestników przygotowano prezentację w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”.

Jak zaznacza organizator wydarzenia – portal Silesia Info Transport, piknik jest ukłonem dla PKP PLK, w szczególności Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, Kolei Śląskich i Urzędu Miejskiego w Bytomiu za dobrą współpracę przy inicjatywie zmiany lokalizacji przystanku osobowego Bytom Północny.

Około 13.00 zorganizowana zostanie krótka debata, która przybliży zainteresowanym kulisy „przenosin” przystanku Bytom Północny oraz inne aspekty związane z kolejowym życiem Bytomia i okolic.

Autor: AK
Zdjęcia: www.silesiainfotransport.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.