Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

III Bytomska Senioriada

III Bytomska Senioriada Data publikacji: 7 września 2017Bezpłatne badania profilaktyczne, porady dietetyków i kosmetologów oraz warsztaty artystyczne – to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na seniorów od 8 do 10 września podczas III Bytomskiej Senioriady. Imprezę organizuje Urząd Miejski w Bytomiu oraz Bytomska Rada Seniorów.

W programie tegorocznej Senioriady, którą w piątek, 8 września o 10.00 zainauguruje musztra paradna Orkiestry Dętej Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół, nie zabraknie koncertów oraz wykładów. Tego dnia dowiemy się także do kogo trafi tytuł Bytomskiego Seniora Roku 2016.

Równie intensywnie prezentuje się też sobotni harmonogram imprezy. Na Rynku zaplanowano m.in. występy muzyczne, zajęcia zumby oraz spotkanie autorskie. Podobnie jak w ubiegłym roku, płyta Rynku, na której odbywać się będzie większość wydarzeń, została podzielona na strefy. I tak w strefie zdrowia i urody zainstalowany zostanie m.in. mobilny punkt kardiologiczny, z kolei nieco dalej będzie można wykonać badanie pamięci ( zapisy pod nr. tel.: 668 613 680).

Swoje stoiska wystawią też specjaliści z zakresu usług kosmetycznych, medycznych czy opiekuńczych. Seniorów z żyłką artystyczną zainteresować mogą warsztaty tworzenia biżuterii. Być może wśród uczestników będą też osoby, które piszą i chciałyby wydać książkę, albo tomik poezji. Dla nich organizatorzy przygotowali spotkanie z pisarzami Urszulą Jaksik i Maciejem Bladą.

W niedzielę (10 września) w ramach Senioriady odbędzie się wycieczka do Radzionkowa. W jej programie znajdzie się m. in. zwiedzanie Muzeum Deportacji oraz Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Wycieczka jest darmowa, ale trzeba zgłosić chęć udziału dzwoniąc pod nr. tel.: 668 613 680.
SENIORIADA.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.