Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 sierpinia 2018, Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

II Bytomski Przegląd Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku

II Bytomski Przegląd Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku Data publikacji: 2 czerwca 2017Ponad 400 artystów z piętnastu śląskich miast, wzięło udział w II Bytomskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na scenie zaprezentowało się 26 zespołów w trzech kategoriach. Widzowie zobaczyli zarówno małe formy teatralne, kabarety, taniec, jak i chóry czy zespoły wokalne.

Impreza, w którą zaangażowali się słuchacze bytomskiego uniwersytetu oraz uczniowie z klasy artystycznej II LO, była bardzo udana. Uczestnicy deklarowali chęć pokazania swoich dokonań artystycznych także w kolejnej edycji przeglądu – mówi Elżbieta Morgoń-Ochman, wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego. 

Tego dnia Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia, odebrała certyfikat "Miasto przyjazne seniorom" przyznane przez Stowarzyszenie Manko i redakcję miesięcznika "Głos Seniora". arek Pilch podkreślił, że certyfikat jest docenieniem rzeczywistych działań podejmowanych przez władze Bytomia oraz Radę Miejską na rzecz seniorów.

Patronat nad imprezą objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia, Towarzystwo Miłośników Bytomia, Głos Seniora i Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bytomiu.

Przegląd był także okazją do wręczenia pierwszej dziesiątce bytomian w wieku 60+ Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karta uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Obecnie w program zaangażowało się ponad 300 partnerów. Wśród firm, które przystąpiły do programu i udzielają zniżek posiadaczom karty znajdują się między innymi: uzdrowiska, przychodnie i gabinety lekarskie, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury (kina, teatry, muzea...) i akademie językowe.

Zaznaczyć należy, że Bytom jest pierwszym miastem na Śląsku,  który przystępując do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora daje możliwość seniorom korzystania z Bytomskiej Karty seniora - lokalnie; Śląskiej Karty Seniora – w województwie śląskim (na dowód osobisty) i Ogólnopolskiej Karty Seniora– w całej Polsce , w instytucjach zgłoszonych do programu.

Ogólnopolską Kartę Seniora każdy mieszkaniec Bytomia, który ukończył 60 lat, będzie mógł odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, a słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sekretariacie  uniwersytetu przy ul. Powstańców Śląskich 10. Karta będzie wydawana bezpłatnie. Wszystkie koszty związanie z jej wykonaniem i dystrybucją ponosi miasto.

Organizatorami przeglądu były: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Teatr Rozbark.
 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.