Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

II Bytomski Festiwal Mody i Stylizacji

Data publikacji: 2 czerwca 2017Tutaj liczy się przede wszystkim pomysłowość i poczucie stylu. Już po raz drugi Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz Bytomski Ośrodek Edukacji organizują Bytomski Festiwal Mody i Stylizacji.

Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 czerwca w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark (ul. W. Kilara 29). Początek o godz. 10. Gimnazjaliści z województwa śląskiego m.in. Piekar Śląskich, Bytomia i Radzionkowa zaprezentują projekty strojów awangardowych oraz własne stylizacje mieszczące się w temacie "Kultury Świata". Prace zostaną wyeksponowane w ramach festiwalu.

Wykonanie projektu stroju awangardowego inspirowane będzie tematem "4 Żywioły". Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie prac plastycznych dowolną techniką (szkic, rysunek, grafika). Stylizacje pod hasłem "Kultury Świata" będą prezentowane przez uczestników konkursu lub ich modeli na scenie Teatru Rozbark. W pierwszym etapie konkursu komisja wybiera 10 najlepszych projektów stroju awangardowego oraz 10 prac stylizacji "Kultury Świata".

W finale nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca, a dodatkowo w obu kategoriach konkursowych zostanie przyznana nagroda publiczności.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: ZSAEiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.