Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

II Bytomski Bieg Trzeźwości

II Bytomski Bieg Trzeźwości Data publikacji: 25 czerwca 2017Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą razem z nami pokazać całemu światu, że wierzą w rzeczywistość wolną od nałogów – to hasło organizatorów II Bytomskiego Biegu Trzeźwości, który 8 lipca odbędzie się w Parku Kachla.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Dom Nadziei”, której celem jest pokazanie, że potrafimy walczyć ze wszystkimi nałogami i uzależnieniami, które niszczą nie tylko człowieka, ale także jego najbliższych. Impreza ma również na cele zebranie środków finansowych, które przekazane zostaną na leczenie wychowanków w prowadzonych przez Fundację „Dom Nadziei” ośrodku.

Trasę biegu liczącą 2,5 lub 5 km będzie można pokonać biegiem, spacerem, szybkim marszem lub z kijkami do nordic walking. Podczas biegu dominował będzie zielony kolor, dlatego organizatorzy zachęcają każdego uczestnika, aby zabrał ze sobą coś zielonego - koszulkę, buty lub opaskę.

Podczas biegu czas będzie mierzony przez firmę Time Sport, zaś dla najlepszych zawodników ufundowane zostały nagrody, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe medale.

W biegu mogą wziąć udział również dzieci, jednak pod warunkiem podpisania odpowiedniego oświadczenia przez rodzica/opiekuna w dniu biegu w trakcie weryfikacji uczestników.

Początek o godz. 11.00.
 
Aby wziąć udział w biegu koniecznie należy się zapisać oraz opłacić startowe - 17 zł. Szczegóły dotyczące biegu oraz regulamin dostępne są tutaj oraz na facebooku - tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.