Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

13 lat z Królową Jadwigą

13 lat z Królową Jadwigą Data publikacji: 7 października 2017Trzynaście lat temu, 6 października 2004 roku Szkole Podstawowej nr 28 w Bytomiu – Łagiewnikach nadano imię Królowej Jadwigi. Dzisiaj, 7 października nauczyciele, uczniowie oraz rodzice świętowali to wyjątkowe wydarzenie, które obchodzone jest w szkole co roku.

To szczególnie ważne wydarzenie dla szkoły, której patronką jest Królowa Jadwiga. To z jednej strony zaszczyt, ale również wielki obowiązek wychowania dzieci i młodzieży na wzór naszej wielkiej Królowej, dla której nauka była szczególnie ważna – mówił podczas uroczystości Łukasz Wiejacha, Sekretarz Miasta.

W tym roku uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali muzyczny kabaret „Trzynastka nie musi być pechowa” oraz wiele innych atrakcji - dmuchane zamki, ukryte skarby Królowej Jadwigi, których uczniowie szukali podczas podchodów, turnieje, quizy i konkursy sportowe. Nie zabrakło również straganów z rozmaitościami, aukcji kotów na szczęście, uszytych przez dzieci i rodziców.

Uroczystością towarzyszyły konkursy rodzinne – fotograficzne, poezji i rzeźby, jak również turniej piłki nożnej o Puchar Romana Szewczyka.

Warto dodać, że nadanie imienia Królowej Jadwigi Szkole Podstawowej nr 28 w Bytomiu – Łagiewnikach odbyło się 6 października 2004 roku, a uroczystość nadania imienia zapoczątkowała tradycję corocznego obchodzenia Święta Patronki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.