Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Hokeistki Polonii Bytom Mistrzyniami Polski!

Hokeistki Polonii Bytom Mistrzyniami Polski! Data publikacji: 19 marca 2016Po dramatycznym spotkaniu podopieczne Andrzeja Secemskiego, hokeistki Polonii Bytom zdobyły dzisiaj /19 marca/ Mistrzostwo Polski. W drugim meczu finałowym pokonały u siebie Stoczniowca Gdańsk 3:2.

W pierwszym meczu Polonistki wygrały na wyjeździe w Gdańsku 5:2 i były faworytkami przed dzisiejszym spotkaniem. Hokeistki z Gdańska mimo porażki nie poddały się i dzisiaj zagrały bardzo dobry mecz, jednak o jedną bramkę lepsze okazały się bytomianki. Zwycięstwo 3:2 oznacza, że zawodniczki Polonii Bytom sięgnęły po Mistrzostwo Polski sezonu 2015/2016. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzeliły: Karolina Późniewska /dwie bramki/ oraz Patrycja Sfora.

Sezon 2015/2016 należał zdecydowanie do bytomianek. W rundzie zasadniczej na szesnaście spotkań wygrały czternaście w regulaminowym czasie gry, jeden mecz wygrały po karnych oraz poniosły jedną porażkę, właśnie ze Stoczniowcem Gdańsk. W fazie play-off rozgromiły Cracovie Kraków oraz Naprzód Janów. W finale pokonały właśnie Stoczniowiec Gdańsk, który był aktualnym Mistrzem Polski. Dla naszych dziewcząt dzisiejszy tytuł to powrót na sam szczyt po trzech latach.

Przypomnijmy, że w latach 2010-2013 nasze hokeistki czterokrotnie z rzędu zdobywały Mistrzostwo Polski, a liga, podobnie jak sezon 2015/2016 były zdominowane przez Polonistki.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.