Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Hokeistki gromią rywalki. Hokeiści przegrywają kolejny mecz

Hokeistki gromią rywalki. Hokeiści przegrywają kolejny mecz Data publikacji: 21 stycznia 2018Kobieca drużyna TMH Polonia Bytom rozgromiła dzisiaj, 21 stycznia Atomówki Tychy 15:4, dzięki czemu odniosła już dwunaste z rzędu zwycięstwo. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze i są liderem PLHK. Z kolei nasi hokeiści doznali dzisiaj kolejnej porażki, przegrywając w „Stodole” z Automatyką Gdańsk 1:4.

Już po pierwszej tercji nasze hokeistki prowadziły 6:2. Po dwóch tercjach było 9:3, co oznaczało, że mecz rozstrzygnięty został na korzyść Polonistek. W ostatniej tercji nasze dziewczyny dołożyły jeszcze sześć bramek, ostatecznie wygrywając 15:4. Po 12. kolejkach Niebiesko – Czerwone mają na koncie 36. punktów i są na pewnej drodze do kolejnego tytułu Mistrza Polski.

Dzisiaj, 21 stycznia swój mecz rozegrali również hokeiści Polonii Bytom. Niestety przegrali u siebie z Automatyką Gdańsk 1:4. Po 31. kolejkach nasi hokeiści mają 30. punktów /9. miejsce w tabeli/ i do Orlika Opole, który zajmuje 8. miejsce tracą już jedenaście punktów.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.