Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ruszył przetarg na przebudowę boiska w Bytomiu - Miechowicach

Kolejny obiekt sportowy w Bytomiu doczeka się gruntownej modernizacji. We wtorek /30 stycznia/ ogłoszono przetarg na przebudowę boiska piłkarskiego KS Silesia w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Dzierżonia. Wartość inwestycji to ponad 4,2 mln zł.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Hokeistki gromią rywalki. Hokeiści przegrywają kolejny mecz

Hokeistki gromią rywalki. Hokeiści przegrywają kolejny mecz Data publikacji: 21 stycznia 2018

Kobieca drużyna TMH Polonia Bytom rozgromiła dzisiaj, 21 stycznia Atomówki Tychy 15:4, dzięki czemu odniosła już dwunaste z rzędu zwycięstwo. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze i są liderem PLHK. Z kolei nasi hokeiści doznali dzisiaj kolejnej porażki, przegrywając w „Stodole” z Automatyką Gdańsk 1:4.

Już po pierwszej tercji nasze hokeistki prowadziły 6:2. Po dwóch tercjach było 9:3, co oznaczało, że mecz rozstrzygnięty został na korzyść Polonistek. W ostatniej tercji nasze dziewczyny dołożyły jeszcze sześć bramek, ostatecznie wygrywając 15:4. Po 12. kolejkach Niebiesko – Czerwone mają na koncie 36. punktów i są na pewnej drodze do kolejnego tytułu Mistrza Polski.

Dzisiaj, 21 stycznia swój mecz rozegrali również hokeiści Polonii Bytom. Niestety przegrali u siebie z Automatyką Gdańsk 1:4. Po 31. kolejkach nasi hokeiści mają 30. punktów /9. miejsce w tabeli/ i do Orlika Opole, który zajmuje 8. miejsce tracą już jedenaście punktów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek