Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 maja 2018, Iwona, Michal, Dezyriusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Hokeiści z licencją na grę w Polskiej Hokej Lidze!

Hokeiści z licencją na grę w Polskiej Hokej Lidze! Data publikacji: 13 czerwca 2017Tempish Polonia Bytom spełniła wymogi licencyjne i otrzymała prawo do gry w sezonie 2017/2018 w Polskiej Lidze Hokeja. Tym samym nasz klub dołączył do pozostałych ośmiu, które już otrzymały licencje. Wciąż ważą się losy Automatyki Gdańsk, która na razie nie spełniła wymogów licencyjnych.

Licencję na grę w PHL otrzymały już: Unia Oświęcim, Podhale Nowy Targ, Cracovia Kraków, GKS Tychy, Orlik Opole, JKH GKS Jastrzębie, HK GKS Katowice, SMS PZHL oraz Polonia Bytom. Tak więc na razie liga liczy tylko dziewięć zespołów.

W najbliższym czasie podjęta ma zostać decyzją odnośnie licencji dla zespołu z Gdańska oraz czy w Polskiej Hokej Lidze zagra drużyna z Czech. Przypomnijmy, że zespół HC Poruba złożył pismo w sprawie przyjęcia w poczet członków Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz prawa gry w PHL.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.