Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2017, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Hokeiści wywalczyli punkt

Hokeiści wywalczyli punkt Data publikacji: 20 listopada 2017

Wyrównaną walkę oglądali wczoraj kibice hokejowej Polonii. Na swojej tafli podejmowali  KS Unię Oświęcim. Mimo wysokiego poziomu, niebiesko-czerwoni przegrali to spotkanie 5:4 po dogrywce. To trzecia z rzędu przegrana bytomskiego zespołu.

Mecz rozpoczął się energicznie, i taki już pozostał do samego końca. Już w 2. minucie goście umieścili krążek w bramce Landsmana. Na odpowiedź nie czekali długo, 16 sekund później tablica wyników pokazywała już jednobramkowy remis. We wszystkich trzech tercjach bramki padały na podobny wzór: gospodarze i goście na zmianę. Niestety ostateczny wynik dał 2 punkty zawodnikom z Oświęcimia. Zespoły na wyłonienie zwycięzcy potrzebowały dodatkowych 5 minut.

W 2 rundzie sezonu zasadniczego niebiesko-czerwoni rozegrają jeszcze dwa spotkania. 24 listopada na wyjeździe podejmą Tauron KH GKS, a dwa dni później (26 listopada) jako gospodarz powalczą z zawodnikami MH Automatyki.

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek