Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Hokeiści TMH Polonia Bytom wicemistrzami Polski

Hokeiści TMH Polonia Bytom wicemistrzami Polski Data publikacji: 6 marca 2018Drużyna TMH Polonia Bytom wywalczyła srebrny medal podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W finale nasi hokeiści ulegli po dogrywce JKH GKS Jastrzębie 2:3. Warto dodać, że w naszej drużynie zagrali również hokeiści RTH Zryw Ruda Śląska.

Pierwsza tercja finałowego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej padły wreszcie bramki, a drużyna z Jastrzębia wyszła na prowadzenie 2:1. Nasi hokeiści do wyrównania doprowadzili w 49. minucie meczu. Wynik 2:2 oznaczał dogrywkę, w której lepsi okazali się zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy ostatecznie wygrali 3:2.

Warto dodać, że wszystkie miejsca na podium zajęły zespoły ze Śląska. Oprócz drużyny z Jastrzębia, Bytomia/Rudy Śląskiej, które zajęły dwa pierwsze miejsca, na trzeciej pozycji uplasował się zespół MOSM Tychy. Tyszanie w walce o brązowy medal pokonali 3:2 MKS Sokoły Toruń.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Katarzyna Zając

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.