Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Hokeiści rozbili GKS Tychy

Hokeiści rozbili GKS Tychy Data publikacji: 16 lutego 2017Sensacyjnym wynikiem zakończyło się wczorajsze, 15 lutego spotkanie TMH Tempish Polonia Bytom z GKS Tychy. Nasi hokeiści rozbili lidera Polskiej Hokej Ligi aż 4:0 i są pewni zajęcia 4. miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej.

Bramki dla naszych zdobyli: Tomasz Kozłowski /2 bramki/, Mateusz Danieluk oraz Jakub Wanacki. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu bytomianie przystąpią do ćwierćfinału play-off z atutem większej ilości spotkań na własnym lodzie. Ich rywalem będzie Orlik Opole, który zajmuje w tabeli PHL – 5. miejsce.

Do końca rundy zasadniczej naszym hokeistom pozostało jeszcze jedno spotkanie: 17 lutego na wyjeździe z Cracovią Kraków. Później czekają nas już rozgrywki ćwierćfinałowe play-off, w których nasi hokeiści będą walczyć o awans do półfinału i strefy medalowej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.