Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Hokeiści Polonii zaprezentują swoje umiejętności

Hokeiści Polonii zaprezentują swoje umiejętności Data publikacji: 12 grudnia 2017W najbliższy weekend /16-17 grudnia/ hokeiści TMH Polonia Bytom wezmą udział w czterech turniejach mini hokeja. Dwa z nich zostaną rozegrane w Mikołowie i Bytomiu, zaś kolejne dwa z udziałem drużyn międzynarodowych w czeskiej Karwinie.

W Karwinie zagrają hokeiści z rocznika 2009-2010 oraz 2010 i młodsi. W sobotę swoje umiejętności zaprezentują dzieci z rocznika 2010 i młodsi pod opieką trenera Sebastiana Steinera, zaś 17 grudnia dzieci rocznika 2009-2010, gdzie trenarami są: Tomasz Pawłowski i Robert Pawłowski. W czeskiej Karwinie nasi hokeiści zagrają z zespołami ze Słowacji, Czech oraz Polski. Wśród drużyn są zespoły z najlepszych klubów, co gwarantuje wysoki poziom obydwu turniejów.

W Mikołowie /16 grudnia/ z kolei zagrają hokeiści z rocznika 2009 – 2010, zaś w Bytomiu /17 grudnia/ zaprezentuje się rocznik 2010 i młodsi. Początek turnieju w popularnej „Stodole” przy Pułaskiego o 12.00.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.