Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Hojni darczyńcy. Zebrano tysiące zniczy na Kresy

Hojni darczyńcy. Zebrano tysiące zniczy na Kresy Data publikacji: 28 października 201612 tysięcy zniczy zebrali organizatorzy 10., jubileuszowej edycji akcji „Podaruj znicz na Kresy”. Jutro (29 października) konwój ze zniczami wyruszy na Ukrainę.

Udało nam się zebrać niemal dwa razy więcej świec niż rok temu – mówi Alicja Brzan-Kloś, koordynatorka akcji. W 2015 roku zawieźliśmy na Ukrainę 7 tysięcy zniczy. 

Przypomnijmy, akcja, organizowana przez miasto Bytom i stowarzyszenie Wspólnota Polska, zatacza coraz szersze kręgi. Znicze zbierane są m.in. w Katowicach, Zabrzu, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Raciborzu czy Opolu. Dołącza do niej również coraz więcej instytucji. W tym roku znicze na Ukrainę przekazali: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Instytut Pamięci Narodowej i Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.

Wiele świec przekazali prywatni darczyńcy, były one zbierane również w szkołach i organizacjach pozarządowych – mówi Alicja Brzan-Kloś.

Znicze palone będą na opuszczonych, polskich grobach na Wschodzie. Wolontariusze akcji pojawią się na cmentarzach w miastach partnerskich Bytomia: w Drohobyczu, a w tym roku po raz pierwszy także w Żytomierzu. Będą też m.in. w Stryju, Truskawcu, Borysławiu, Latyczowie, Łanowicach, Samborze oraz na Cmentarzu Janowskim we Lwowie.

Akcja jest okazją nie tylko do zapalenia symbolicznej lampki na opuszczonych, polskich grobach. Wolontariusze organizacji polonijnych i harcerze również je porządkują.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Stowarzyszenie Wspólnota Polska

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.