Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Hiszpania ponownie dla informatyków z Szombierek

Hiszpania ponownie dla informatyków z Szombierek Data publikacji: 2 października 2017Piętnastu uczniów klas trzecich informatycznych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących od ponad tygodnia przebywa w Hiszpanii, w stolicy Andaluzji - Sewilli.

Mobilność to przede wszystkim praktyka zawodowa w firmach informatycznych, ale również kurs języka hiszpańskiego czy program kulturowy w ramach którego uczniowie zwiedzą najważniejsze miejsca regionu.

Stażyści zamieszkali u rodzin hiszpańskich w centrum miasta. Dzięki temu mają okazję poszlifować angielski, nabrać odwagi w porozumiewaniu się w obcym języku, a także poznać hiszpańską kuchnię i inne zwyczaje.

Staż potrwa cztery tygodnie i  zakończy się 21 października. Przypomnijmy, że jest  to już druga z czterech mobilności realizowanych w ramach projektu. Pierwsza piętnastoosobowa grupa informatyków odbyła praktykę w listopadzie 2016 w Grenadzie (Hiszpania).

Trzecia również piętnastoosobowa grupa specjalistów z branży IT wyjedzie już za 6 tygodni do Grenady, a ekonomiści i mechatronicy wyjadą do Cork (Irlandia) w marcu 2018 roku. W sumie dzięki projektowi, miesięczne staże zagraniczne odbędzie 60 uczniów ZSTIO.

Projekt „Przekonaj się czy twoje umiejętności zawodowe są wystarczające by zacząć karierę na europejskim rynku pracy” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ - Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. ZSTiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.