Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Historia na czterech kółkach

Historia na czterech kółkach Data publikacji: 10 września 2017Auta z duszą, jak zwykło się mówić o samochodach mających nie mniej niż 25 lat, już po raz czternasty paradnie zjechały do Bytomia. Na fanów zabytkowych pojazdów czekały prawdziwe perły.

W tym roku do Bytomia przyjechało ponad 100 właścicieli pojazdów zabytkowych z całego kraju. Jak co roku nie zabrakło pojazdów królujących niegdyś na polskich drogach, wśród których nie sposób nie wymienić syren, warszaw czy dużych i małych fiatów. Ale marek, które prezentują się co roku na zlocie, jest dużo więcej. To m. in.: Cadillac, Rolls Royse, Mercedes, Ford, BMW, Triumph.

Swoje okazy prezentują też właściciele zabytkowych motocykli i rowerów. Hitem tegorocznej parady był Merkury, amerykański radiowóz z 1989 roku. Swoje białe kruki prezentował też Bytomski Klub Miłośników Samochodów Zabytkowych. Na paradzie pokazał swojego żuka – wóz strażacki.

Widowiskowy był też pokaz jazdy na bicyklach i widowiskowy show na welocypedach (dawne rowery z wielkim kołem z przodu), który przygotowała łódzka Wytwórnia Bicykli i Welocypedów.

Dla fanów polskiej motoryzacji gratką była prezentacja samochodu marki Mikrus. Auto, które produkowane było w latach 1957–1960, to przykład jednej z nielicznych polskich konstrukcji samochodowych. Z linii produkcyjnej zeszło niewiele, bo 1728 sztuk Mikrusa MR 300.

 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.