Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 listopada 2017, Adela, Felicyta, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Historia na czterech kółkach

Historia na czterech kółkach Data publikacji: 10 września 2017Auta z duszą, jak zwykło się mówić o samochodach mających nie mniej niż 25 lat, już po raz czternasty paradnie zjechały do Bytomia. Na fanów zabytkowych pojazdów czekały prawdziwe perły.

W tym roku do Bytomia przyjechało ponad 100 właścicieli pojazdów zabytkowych z całego kraju. Jak co roku nie zabrakło pojazdów królujących niegdyś na polskich drogach, wśród których nie sposób nie wymienić syren, warszaw czy dużych i małych fiatów. Ale marek, które prezentują się co roku na zlocie, jest dużo więcej. To m. in.: Cadillac, Rolls Royse, Mercedes, Ford, BMW, Triumph.

Swoje okazy prezentują też właściciele zabytkowych motocykli i rowerów. Hitem tegorocznej parady był Merkury, amerykański radiowóz z 1989 roku. Swoje białe kruki prezentował też Bytomski Klub Miłośników Samochodów Zabytkowych. Na paradzie pokazał swojego żuka – wóz strażacki.

Widowiskowy był też pokaz jazdy na bicyklach i widowiskowy show na welocypedach (dawne rowery z wielkim kołem z przodu), który przygotowała łódzka Wytwórnia Bicykli i Welocypedów.

Dla fanów polskiej motoryzacji gratką była prezentacja samochodu marki Mikrus. Auto, które produkowane było w latach 1957–1960, to przykład jednej z nielicznych polskich konstrukcji samochodowych. Z linii produkcyjnej zeszło niewiele, bo 1728 sztuk Mikrusa MR 300.

 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.