Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Heimattreffen - sentymentalna podróż fotograficzna

Heimattreffen - sentymentalna podróż fotograficzna Data publikacji: 3 listopada 2016Zdjęcia uwieczniające spotkania bytomian w Recklinghausen będzie można już od najbliższego poniedziałku, 7 listopada, oglądać w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Ich autorem jest Karl Heinz Kordon, dawny mieszkaniec Szombierek, który w Niemczech mieszka już 30 lat.

Kordon przez ponad 20 lat pracował w kopalni Szombierki, na początku lat 80-tych był też miejskim radnym. Z sentymentem wspomina czasy, kiedy był piłkarzem Szombierek Bytom (lata 1952-1962). W 1959 roku w raz kolegami zdobył tytuł Mistrza Śląska Juniorów w Piłce Nożnej. Na zawodach sportowych reprezentował też swój zakład pracy. 

Rada Robotnicza Kopalni Szombierki przyznała mu tytuł Zasłużonego Pracownika Kopalni i Odznakę za Długoletnią Pracę 25 lat w Górnictwie.

W 1986 roku wyjechał do Recklinghausen. Jest członkiem stowarzyszenia Beuthener Heimatkreis. Od 2004 roku angażuje się w organizację Heimattrefffen., czyli spotkań bytomian. Odbywają się co one dwa lata w Recklinghausen, mieście, do którego wyjechało bardzo dużo mieszkańców Bytomia.

Zdjęcia, które będzie można oglądać w Biurze Promocji Bytomia są relacją z tych spotkań od 2007 roku.

Wernisaż rozpocznie się o 17.00. Wstęp wolny.


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Karl Henz Kordon

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.