Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Noc Teatrów Metropolii

Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Harcerski Festiwal

Data publikacji: 23 marca 2014_MG_0327.JPGPonad 400 zuchów, harcerzy, wędrowników oraz harcerzy Nieprzetartego Szlaku z całego Śląska zaprezentowało swoje wokalne umiejętności na V Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej „Szturwał”. Na koniec dla wszystkich zagrał zespół „Cisza Jak Ta”.

Uczestnicy występowali w kilku kategoriach: zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy, harcerze Nieprzetartego Szlaku. W każdej z nich rywalizowały ze sobą grupy składające się z około 15 osób. Zespoły śpiewały po dwie piosenki zgodne z wybraną tematyką: harcerską, żeglarską, turystyczną, patriotyczną/żołnierską. Była również kategoria solo, w której występujący śpiewał tylko jedną piosenkę z wybranej tematyki. Całość oceniało jury, a najlepsi zostali uhonorowani statuetkami, dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Jedną z nich był tygodniowy rejs po Bałtyku. Na zakończenie wystąpił zespół „Cisza Jak Ta”, który już rok temu umilał czas gościom festiwalu.

Festiwal ma na celu integracje naszych środowisk – informuje Harcerz Orli, Michał Franiel, jeden z organizatorów – Chcemy również zarazić innych tematyką harcerską.

Początków festiwalu można doszukiwać się 30 lat wstecz, kiedy harcerze Hufca Bytom spotykali się w starym domu kultury w Miechowicach. Początkowo miał charakter spotkań w gronie znajomych i polegał na śpiewaniu pieśni harcerskich i ocenianiu się wzajemnie. Dopiero później festiwal przybrał formę bardziej oficjalną, a grono osób prezentujących znacznie się powiększyło. Od kilku lat impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że najlepszym dla niej miejscem jest bytomski Becek.

Zobacz wyniki V Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej "Sztuwał"


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.