Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Harcerski Festiwal

Data publikacji: 23 marca 2014_MG_0327.JPGPonad 400 zuchów, harcerzy, wędrowników oraz harcerzy Nieprzetartego Szlaku z całego Śląska zaprezentowało swoje wokalne umiejętności na V Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej „Szturwał”. Na koniec dla wszystkich zagrał zespół „Cisza Jak Ta”.

Uczestnicy występowali w kilku kategoriach: zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy, harcerze Nieprzetartego Szlaku. W każdej z nich rywalizowały ze sobą grupy składające się z około 15 osób. Zespoły śpiewały po dwie piosenki zgodne z wybraną tematyką: harcerską, żeglarską, turystyczną, patriotyczną/żołnierską. Była również kategoria solo, w której występujący śpiewał tylko jedną piosenkę z wybranej tematyki. Całość oceniało jury, a najlepsi zostali uhonorowani statuetkami, dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Jedną z nich był tygodniowy rejs po Bałtyku. Na zakończenie wystąpił zespół „Cisza Jak Ta”, który już rok temu umilał czas gościom festiwalu.

Festiwal ma na celu integracje naszych środowisk – informuje Harcerz Orli, Michał Franiel, jeden z organizatorów – Chcemy również zarazić innych tematyką harcerską.

Początków festiwalu można doszukiwać się 30 lat wstecz, kiedy harcerze Hufca Bytom spotykali się w starym domu kultury w Miechowicach. Początkowo miał charakter spotkań w gronie znajomych i polegał na śpiewaniu pieśni harcerskich i ocenianiu się wzajemnie. Dopiero później festiwal przybrał formę bardziej oficjalną, a grono osób prezentujących znacznie się powiększyło. Od kilku lat impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że najlepszym dla niej miejscem jest bytomski Becek.

Zobacz wyniki V Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Żeglarskiej "Sztuwał"


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.