Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 maja 2018, Filip, Paulina, Marianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

"Power of Diversity" na bytomskim Rynku

Blisko 40 młodych aktorów z ośmiu europejskich krajów wystąpiło wczoraj /19 maja/ w plenerowym widowisku na Rynku. W przedstawieniu „Power of Diversity (Siła Różnorodności), the Crossing Lines/Bytom” zaprezentowała się też trójka bytomian.

XI Metropolitalne Święto Rodziny

Zapraszamy 25 maja o 17.00 na koncert "Bytomia Rodzinne Muzykowanie" w ramach XI Metropolitalnego Święta Rodziny. Szczegóły na plakacie TUTAJ

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Gwiazdy zjadą do Bytomia!


Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek, 21 czerwca na plenerowej scenie w Parku Miejskim, gdzie odbędzie się tradycyjna Noc Świętojańska. Już po raz kolejny bytomianie będą celebrować najkrótszą noc w roku puszczając wianki na wodzie i bawiąc się w rytm muzyki.

Tego wieczoru na scenie zobaczymy związanego ze śląską sceną muzyczną Jacka Silskiego, Orkiestrę Męską oraz rockowo-folkową grupę Castle Dreams, której towarzyszyć będą tancerze ognia.

W otoczeniu zieleni zaplanowano także kolejny dzień świętowania. W piątek, 22 czerwca na scenie amfiteatru zaprezentują swoje talenty młodzi artyści szlifujący swoje zdolności sceniczne podczas zajęć w bytomskich domach kultury. W dalszej części programu wystąpi bytomska grupa KSW 4 Blues oraz The Postman, czyli Beatlesi z Polkowic.

Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, której popularność przyniosły takie przeboje jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”.

Nietypowo zapowiada się sobotnia /23 czerwca/ odsłona imprezy na pl. Sobieskiego. Na scenie zobaczymy występy bytomskich kapel, a gwoździem programu będzie grający rocka zespół Red Lips. Równie intensywnie będzie w niedzielę, 24 czerwca, za sprawą takich gwiazd jak Krzysztof Zalewski i Mrozu.

Warto dodać, że tegorocznym Dniom Bytomia towarzyszyć będzie Zjazd Food Tracków na Rynku.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.