Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Gwiazdy zjadą do Bytomia!


Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek, 21 czerwca na plenerowej scenie w Parku Miejskim, gdzie odbędzie się tradycyjna Noc Świętojańska. Już po raz kolejny bytomianie będą celebrować najkrótszą noc w roku puszczając wianki na wodzie i bawiąc się w rytm muzyki.

Tego wieczoru na scenie zobaczymy związanego ze śląską sceną muzyczną Jacka Silskiego, Orkiestrę Męską oraz rockowo-folkową grupę Castle Dreams, której towarzyszyć będą tancerze ognia.

W otoczeniu zieleni zaplanowano także kolejny dzień świętowania. W piątek, 22 czerwca na scenie amfiteatru zaprezentują swoje talenty młodzi artyści szlifujący swoje zdolności sceniczne podczas zajęć w bytomskich domach kultury. W dalszej części programu wystąpi bytomska grupa KSW 4 Blues oraz The Postman, czyli Beatlesi z Polkowic.

Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, której popularność przyniosły takie przeboje jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”.

Nietypowo zapowiada się sobotnia /23 czerwca/ odsłona imprezy na pl. Sobieskiego. Na scenie zobaczymy występy bytomskich kapel, a gwoździem programu będzie grający rocka zespół Red Lips. Równie intensywnie będzie w niedzielę, 24 czerwca, za sprawą takich gwiazd jak Krzysztof Zalewski i Mrozu.

Warto dodać, że tegorocznym Dniom Bytomia towarzyszyć będzie Zjazd Food Tracków na Rynku.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.