Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BYTOM odNowa

Przedstawiamy Państwu działania podejmowane w ramach rewitalizacji miasta Bytom.

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Gwiazdy zjadą do Bytomia!


Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek, 21 czerwca na plenerowej scenie w Parku Miejskim, gdzie odbędzie się tradycyjna Noc Świętojańska. Już po raz kolejny bytomianie będą celebrować najkrótszą noc w roku puszczając wianki na wodzie i bawiąc się w rytm muzyki.

Tego wieczoru na scenie zobaczymy związanego ze śląską sceną muzyczną Jacka Silskiego, Orkiestrę Męską oraz rockowo-folkową grupę Castle Dreams, której towarzyszyć będą tancerze ognia.

W otoczeniu zieleni zaplanowano także kolejny dzień świętowania. W piątek, 22 czerwca na scenie amfiteatru zaprezentują swoje talenty młodzi artyści szlifujący swoje zdolności sceniczne podczas zajęć w bytomskich domach kultury. W dalszej części programu wystąpi bytomska grupa KSW 4 Blues oraz The Postman, czyli Beatlesi z Polkowic.

Gwiazdą wieczoru będzie Ewelina Lisowska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, której popularność przyniosły takie przeboje jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”.

Nietypowo zapowiada się sobotnia /23 czerwca/ odsłona imprezy na pl. Sobieskiego. Na scenie zobaczymy występy bytomskich kapel, a gwoździem programu będzie grający rocka zespół Red Lips. Równie intensywnie będzie w niedzielę, 24 czerwca, za sprawą takich gwiazd jak Krzysztof Zalewski i Mrozu.

Warto dodać, że tegorocznym Dniom Bytomia towarzyszyć będzie Zjazd Food Tracków na Rynku.

Pobierz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.