Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Grad medali bytomskich karateków

Grad medali bytomskich karateków Data publikacji: 10 listopada 2017Osiem medali, w tym aż trzy złote wywalczyli karatecy MUKS Ippon Bytom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym i Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan, które odbyły się w Rumunii /4-5 listopada/.

Do Rumunii zjechało prawie 1000 karateków z 56 krajów z całego świata. Na mistrzostwach świetnie zaprezentowali się reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy bytomskiego klubu MUKS Ippon. W kategorii seniorów zadebiutował Michał Sowa, który od razu sięgnął po tytuł Mistrza Europy, pokonując w finale Jakuba Štepana z Czech. Wśród młodzieżowców złoty medal Mistrzostw Europy wywalczył Michał Kłosek, zaś w kategorii juniorek srebro zdobyła Julia Bittner, a 15-letni Dawid Gryzik również w swoim debiucie wywalczył aż dwa medale – srebro w kata /układy techniczne/ oraz brąz w fuko-go /dwuboju/.

Z kolei na równolegle rozgrywanych w Rumunii Mistrzostwach Świata w Karate nasi karatecy zdobyli trzy medale. Michał Sowa złoty medal w drużynie oraz brąz w fuko-go, zaś Julia Bittner srebro w drużynie. Osiągnięcia naszych karateków są nie tylko potwierdzeniem, że MUKS Ippon Bytom jest jednym z najlepszych krajowych klubów, ale również, że nasi karatecy należą do elity światowego karate.

Warto dodać, że prezesem bytomskiego klubu oraz głównym instruktorem, a także egzaminatorem krajowym Polskiego Związku Karate Tradycyjnego jest Janusz Sowa. To dzięki jego zaangażowaniu i umiejętnościom bytomscy karatecy osiągają sukcesy w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.