Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Grad medali bytomskich karateków

Grad medali bytomskich karateków Data publikacji: 10 listopada 2017Osiem medali, w tym aż trzy złote wywalczyli karatecy MUKS Ippon Bytom, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym i Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan, które odbyły się w Rumunii /4-5 listopada/.

Do Rumunii zjechało prawie 1000 karateków z 56 krajów z całego świata. Na mistrzostwach świetnie zaprezentowali się reprezentanci Polski, a wśród nich zawodnicy bytomskiego klubu MUKS Ippon. W kategorii seniorów zadebiutował Michał Sowa, który od razu sięgnął po tytuł Mistrza Europy, pokonując w finale Jakuba Štepana z Czech. Wśród młodzieżowców złoty medal Mistrzostw Europy wywalczył Michał Kłosek, zaś w kategorii juniorek srebro zdobyła Julia Bittner, a 15-letni Dawid Gryzik również w swoim debiucie wywalczył aż dwa medale – srebro w kata /układy techniczne/ oraz brąz w fuko-go /dwuboju/.

Z kolei na równolegle rozgrywanych w Rumunii Mistrzostwach Świata w Karate nasi karatecy zdobyli trzy medale. Michał Sowa złoty medal w drużynie oraz brąz w fuko-go, zaś Julia Bittner srebro w drużynie. Osiągnięcia naszych karateków są nie tylko potwierdzeniem, że MUKS Ippon Bytom jest jednym z najlepszych krajowych klubów, ale również, że nasi karatecy należą do elity światowego karate.

Warto dodać, że prezesem bytomskiego klubu oraz głównym instruktorem, a także egzaminatorem krajowym Polskiego Związku Karate Tradycyjnego jest Janusz Sowa. To dzięki jego zaangażowaniu i umiejętnościom bytomscy karatecy osiągają sukcesy w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.