Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Gra Miejska szlakiem bytomskich ewangelików

Gra Miejska szlakiem bytomskich ewangelików Data publikacji: 26 sierpnia 2017W minioną sobotę /26 sierpnia/ miłośnicy zarówno Bytomia jak i dobrej zabawy stawili się na rynku, aby wziąć udział w kolejnej grze miejskiej, i poznać ciekawostki z historii miasta.

Tym razem uczestnicy zabawy podążali szlakiem bytomskich ewangelików. Pierwsze do rozwiązania zagadki czekały na nich na rynku i docelowo doprowadziły aż do Miechowic. Trasa tej gry wiodła m.in. przez Plac Klasztorny, ulicę Piekarską, kościół i cmentarz ewangelicki w Miechowicach czy Pomnik Tragedii Górnośląskiej.

Tak jak w poprzednich edycjach, uczestnicy gry musieli wykonać różne zadania wymagające zarówno odrobiny wiedzy, kreatywności jak i zdolności manualnych. Jednym zdaniem: poznawanie historii miasta i odkrywanie jego tajemnic może być dobrą zabawą!

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kopalnia Kultury. Tematyka gry nawiązywała do obchodzonej w tym roku rocznicy 500-lecia reformacji.

Autor: wa
Zdjęcia: Stowarzyszenie Kopalnia Kultury

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.