Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Gotówka nie pomaga osobom żebrzącym

Gotówka nie pomaga osobom żebrzącym Data publikacji: 11 sierpnia 201650 zł w dwie godziny (a nawet więcej) mogą zarobić osoby żebrzące na przykład w okolicy dworca PKP. Gotówka do ręki nie jest dla nich pomocą – mówią organizatorzy kampanii społecznej „Nie dawaj pieniędzy na ulicach. Pomagaj roztropnie”. Rozpocznie się ona 19 sierpnia wielkim happeningiem na ul. Dworcowej i potrwa do końca września.

Mimo, że od lat mówi się o tym, że osoby żebrzące zarabiają duże kwoty, a większość wydają na alkohol, ludzie, zwłaszcza starsi, ciągle dają im pieniądze – mówi Grzegorz Baranowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych. Nie na tym polega pomoc – dodaje z naciskiem.

Natarczywość osób żebrzących stała się problemem nie tylko dla mieszkańców Śródmieścia. Cierpią na tym również właściciele sklepów i restauracji. Łatwy do zdobycia na ulicy pieniądz nie motywuje do zmiany stylu życia, szukania pracy. W większości osoby, które nachalnie proszą o pieniądze na Rynku czy ul. Dworcowej, cierpią na choroby alkoholowe. Potrzebują innej pomocy, zwłaszcza opieki fachowców, którzy pomogą im wyjść z nałogu i wrócić do normalnego życia.

Już niebawem na ulicach Bytomia pojawią się banery, ulotki i plakaty z apelem, by nie dawać pieniędzy osobom żebrzącym i wykazem organizacji pozarządowych, które pomagają chorym na alkoholizm. Pracują w nich terapeuci uzależnień, streetrworkerzy. Ewentualne datki na te organizacje o wiele bardziej przyczynią się do pomocy ludziom zbierającym pieniądze na ulicach – mówi Grzegorz Baranowski. W akcję zaangażowani będą wolontariusze stowarzyszenia „Bytomska Radość Życia”. Będą rozdawać ulotki i edukować mieszkańców Bytomia o przyczynach uporczywego żebrania i skutkach niewłaściwej pomocy.

Podczas happeningu 19 o godz. 10.00 sierpnia na ul. Dworcowej wystąpią lokalni artyści, będą prelekcje na temat choroby alkoholowej, a także prezentacje różnych form profesjonalnego wspierania osób potrzebujących.

 


Autor: iwo
Zdjęcia: Foto: Glow Images/East News /Polskie Radio

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.