Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom

Za kilka miesięcy rusza budowa Centrum Samochodowego Bytom. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. To już kolejny inwestor, który zdecydował się rozpocząć działalność właśnie w Bytomiu.

Gospodarcza misja do Nevady - zaproszenie dla przedsiębiorców

Gospodarcza misja do Nevady - zaproszenie dla przedsiębiorców Data publikacji: 3 lutego 2017Przedsiębiorcy działający w branżach górniczych, związanych z technologiami wodnymi, produkcją dronów czy autonomicznych samochodów mają szansę rozszerzyć swoją działalność za oceanem. Taką możliwość daje śląskim firmom umowa partnerska pomiędzy naszym województwem a amerykańską Nevadą.

Podpisanie porozumienia podczas ubiegłorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zapoczątkowało współpracę gospodarczą z amerykańskim stanem. Wówczas, w przededniu wyborów prezydenckich w USA i głoszonej przez Trumpa doktryny „America first” (tłum. najpierw Ameryka), zarówno eksperci, jak i politycy czy bizesemani ostrożnie wypowiadali się o wspólnych gospodarczych inicjatywach naszego regionu z amerykańskimi stanami. Obawy i umiarkowany optymizm okazał się chyba na wyrost, bo przecież business is business.

Podobny charakter struktury gospodarki obu regionów pomaga nam w zbliżeniu ich do siebie, daje szansę mniejszym firmom na współpracę z firmami z Nevady
– mówi Tomasz Zjawiony, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Misję do Nevady zaplanowano od 13 do17 marca (wylot z Polski – 12 marca).

Pomoc w przygotowaniu formalności związanych z otrzymaniem wizy turystyczno – biznesowej, zapewnia Regionalna Izba Gospodarcza. Szczegółowych informacji udziela Jacek Woźnikowski, dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej RIG w Katowicach, tel. (32) 781 49 83 | e-mail: jwoznikowski@rig.katowice.pl, http://rig.katowice.pl/wspolpracamiedzynarodowa/kontakt.

Autor: AK
Zdjęcia: www.forsal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.