Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Górnik Bytom nie zwalnia tempa!

Data publikacji: 21 stycznia 2014Grzegorz PEKAOOPEN.jpgTenisiści Górnika Bytom po raz kolejny udowodnili, że należą do światowej czołówki. Nasz reprezentant - Grzegorz Panflil w parze z Agnieszką Radwańską rewelacyjnie zagrał w Pucharze Hopmana, zdobywając nieoficjalny tytuł wicemistrza świata. Z kolei Wojciech Marek zajął II miejsce na turnieju Orange Bowl w Miami, uważanym za nieoficjalnie Mistrzostwa Świata juniorów.

To nie koniec sukcesów naszych zawodników i zawodniczek w ostatnim czasie. Para Kowalczyk-Koniusz świetnie spisała się na turniejach w Niemczech i Francji, zdobywając pierwsze i drugie miejsce. Obecnie Grzegorz Panfil po bardzo dobrej grze awansował do turnieju głównego halowego Challengera w Heilbronn.

Sukcesy na swoim koncie zanotowali także Emma Zakordoniec, Wojciech Marek i Paula Kania, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski.


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Źródło: Górnik Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.