Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Górnicza Orkiestra Dęta Bytom wyróżniona w Hiszpanii

Data publikacji: 5 października 2018



Działająca już blisko sto lat bytomska orkiestra dęta została wyróżniona podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Orkiestr „Golden Sardana” w Lloret de Mar w Hiszpanii. Złote dyplomy otrzymała w trzech kategoriach: Hymn FC Barcelony, Sardana oraz Koncert.

Gratulacje z okazji kolejnego sukcesu na ręce Dariusza Kasperka - dyregnta Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom” oraz jej członków złożył Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Gratuluję Wam otrzymania złotych dyplomów podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Orkiestr „Golden Sardana” w Lloret de Mar. Wierzę, że ten wspaniały zagraniczny sukces będzie powodem do wspólnej dumy, radości i satysfakcji. Gratuluję wszystkim członkom Orkiestry oraz dziękuję za godne reprezentowanie naszego miasta – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas spotkania z reprezentantami Górniczej Orkiestry Dętej. 

Przypomnijmy, że bytomska orkiestra jest jedną z niewielu na Śląsku, która prowadził działalność mimo zamknięcia kopalni. Wywodzi się z Miechowic, ale przez lata dołączali do niej muzycy grający w zespołach przy kopalniach „Bobrek" i „Centrum" oraz nie związani z branżą górniczą. Obecnie skład orkiestry jest bardzo zróżnicowany – grają w niej zarówno młodzi, kobiety, jak i seniorzy. 

Górniczą Orkiestrę Dętą „Bytom” wspierały spółki Grupy Kapitałowej Węglokoks – WĘGLOKOKS S.A., Węglokoks Kraj, Węglozbyt oraz Węglokoks Energia.

Galeria zdjęć:



Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.