Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Górnicy zagrali dla Kingi

Górnicy zagrali dla Kingi Data publikacji: 20 marca 2016Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej okazała się najlepszym zespołem podczas dwudniowego turnieju Barbórka Cup 2016, z którego cały dochód przekazano na rzecz niepełnosprawnej Kingi Kołodziejczyk.

W imprezie, rozgrywanej między 19 a 20 marca w Hali na Skarpie wzięło udział 14 zespołów podzielonych na trzy grupy. Wśród nich były zespoły z: Bytomia, Katowic, Świętochłowic, Jaworzna, Mysłowic, Jastrzębia Zdroju oraz Łęcznej. W rozgrywkach rywalizowały drużyny górników, urzędników, przedstawicieli związków zawodowych oraz zespoły rywalizujące na co dzień w Śląskiej Lidze Górniczej.

Najlepiej podczas turnieju w Bytomiu zaprezentowali się piłkarze Reprezentacji Śląskiej Ligi Górniczej, którzy w finale pokonali zespół Diving Tech. Tym samym zdobyli puchar i złoty medal VIII edycji Barbórki Cup, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Górnicy dla Kingi”. Podczas turnieju organizatorom udało się zebrać podczas charytatywnej aukcji na rzecz Kingi Kołodziejczyk kwotę 7 980 zł.

16-letnia Kinga Kołodziejczyk urodziła się z wadą serca oraz zespołem wad wrodzonych. Cały czas wymaga specjalistycznej opieki, która jest bardzo kosztowna, a dzięki turniejowi i zebranym środkom finansowym będzie możliwy zakup wózka inwalidzkiego oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. Podczas charytatywnej aukcj licytowane były między innymi koszulki śląskich zespołów jak: Polonii Bytom, Ruchu Chorzów czy GKS-u Katowice oraz piłki.

W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników, którzy reprezentowali czternaście zespół z Polski. Organizatorami zawodów były: Śląska Liga Górnicza, Urząd Miejski w Bytomiu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, zaś patronat nad imprezą objęli: Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.