Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Gorczycki w Bytomiu

Gorczycki w Bytomiu Data publikacji: 27 listopada 2014Ponad 3 tygodnie wypełnione niezwykłą muzyką! 17 różnych koncertów w Bytomiu i innych miastach oraz wyjątkowe gwiazdy. Tak zapowiada się IX Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego.

W piątek 28 listopada w Bytomskim Centrum Kultury od godziny 19.00 królować będzie „Gorczycki & Możdżer”. Usłyszymy kompozycje Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego – „Missa paschalis” oraz Leszka Możdżera – „Missa gratiatoria” (skomponowaną z okazji 35-lecia Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego – bilety w cenie 30 zł).

Natomiast w przedostatni dzień festiwalu, 6 grudnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej im. G.G. Gorczyckiego w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu wystąpi „Lasoń Ensemble”. W programie usłyszymy kompozycje: „Dawne inspiracje współczesnych mistrzów (ver. 2)”, Andrzeja Panufnika – „Suitę staropolską” i „Kwartet smyczkowy nr 3 Wycinanki”, Aleksandra Lasonia – Kwartet smyczkowy nr 5 „Siedem i pół kwartetu” oraz Henryka Mikołaja Góreckiego – „Już się zmierzcha, muzyka na kwartet smyczkowy”. Zapraszamy do posłuchania znakomitego połączenia muzyki czasów odległych z tym, co aktualne. Wstęp wolny za okazaniem zaproszenia (zaproszenia na koncert można odebrać po 21 listopada w kasie Muzeum Górnośląskiego w godzinach otwarcia muzeum).

Podczas inauguracji IX Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego / 17 listopada br./ wystąpiła zjawiskowa Capella Cracoviensis. To jeden z najbardziej cenionych i rozwijających się polskich zespołów, specjalizujący się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej. Publiczność tłumnie wypełniająca wnętrza kościoła św. Trójcy usłyszała kompozycje barokowe, wczesnoklasyczne i klasyczne, wykonywane na instrumentach charakterystycznych dla epoki, w której powstawały. W programie znalazły się utwory takich artystów, jak: Arcangelo Corelli - "Concerto grosso c-moll" op. 6 nr 3, Grzegorz Gerwazy Gorczycki - „Laetatus sum”, „Illuxit sol”, „In virtute tua” oraz Georg Friedrich Händel - „Utrecht Te Deum HWV 278”. Koncert poprowadził dyrektor i szef artystyczny Capelli Cracoviensis - Jan Tomasz Adamus.

Galeria zdjęć:Zdjęcia: Fot. Natalia Bojanowicz

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.