Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Godność, Wolność, Niepodległość

Godność, Wolność, Niepodległość Data publikacji: 1 grudnia 2018Pod takim hasłem prowadzony był rządowy program z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do programu jako jedna z ponad dwustu szkół z całej Polski przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu – Stroszku.

W ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla szkół i placówek oświatowych, w bytomskiej szkole zorganizowano wiele imprez kulturalnych, zajęć tematycznych, występów artystycznych, konkursów, przedstawień i wycieczek edukacyjnych, w tym między innymi: wystawę pamiątek i plakatów, wycieczkę do Krakowa, konkurs historyczny, zajęcia dla przedszkolaków, okolicznościowe wystawy poświęcone historii polskiego godła, hymnu narodowego, mundurów i odznaczeń narodowych, a także konkursy plastyczne, fotograficzne, wiedzy historycznej oraz wiele innych przedsięwzięć, które uświetniły 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warto dodać, że podczas podsumowania całego programu wczoraj, 30 listopada uczniowie zatańczyli poloneza, a także wzięli udział w uroczystym apelu kończącym obchody z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkie wydarzenia, jakie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 37 w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 37

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.