Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

GKS był najlepszy

GKS był najlepszy Data publikacji: 4 marca 2018Zespół GKSu Katowice stanął na najwyższym stopniu podium IV Turnieju Pamięci Andrzeja Motyki. W memoriale udział wzięły ekipy z Bytomia i ościennych miast.

Do rywalizacji stanęły dzieci z rocznika 2005 (i młodsze). Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W zawodach zmierzyły się ekipy Orła Miedary (drużyna zajęła 6 miejsce), Gwarka Tarnowski Góry (5 miejsce), Szombierk Bytom (4 miejsce), Silesii Miechowice (3 miejsce), Ruchu Chorzów (2 miejsce) i GKSu Katowice (1 miejsce). Najlepszy strzelec turnieju: Jakub Kiełbowicz- Szombierki Bytom, najlepszy bramkarz: Kacper Dolecki -Silesia Miechowice, a najlepszym zawodnikiem został wy rany:Aleks Kartaszow-GKS Katowice. Na parkiecie, w meczu towarzyskim zmierzyli się też oldboje GKSu Szombierek.

Organizatorzy turnieju po raz kolejny uczcili pamięć zmarłego przed siedmioma laty Andrzeja Motyki. Przygodę z piłką nożną Andrzej Motyka rozpoczął w klubie miechowickiej Silesii. Jednak kojarzony jest głównie z Szombierkami Bytom, z którymi był związany przez wiele lat. Z tą drużyną wywalczył awans do I ligi. Mimo, że był piłkarzem także innych drużyn, cały czas związany był z Szombierkami, jako trener grup młodzieżowych. Na turnieju obecne było mama i żona Andrzeja Motyki oraz jego syn, który poprowadził drużynę z Szombierek.

Organizatorem imprezy były: Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych i Szkoła Podstawowa nr 44 w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor:
Zdjęcia: UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.