Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

GIS Day po raz siódmy

GIS Day po raz siódmy Data publikacji: 30 listopada 2017Już po raz siódmy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zorganizowano obchody GIS Day, w ramach którego uczniowie klas geodezyjnych z Bytomia i sąsiednich miast mieli okazję zaczerpnąć nowości dotyczących systemów informacji geograficznej.

W harmonogramie imprezy znalazły się m.in. wykład wprowadzający do tematyki GIS, projektowanie linii elektroenergetycznej czy warsztaty z wykorzystaniem oprogramowania Quantum GIS. Zaproszeni gości mogli uczestniczyć w wykładzie i warsztatach poświęconych systemom informacji geograficznej oraz poznać możliwości wykorzystania najnowszego sprzętu geodezyjnego.

Uczestnicy wzięli też udział w konkursie wiedzy geodezyjnej oraz wiedzy na temat geocaching’ u. Gośćmi tegorocznej edycji imprezy były firmy: Arinet, Geomatix, P.A.NOVA, Geotronics oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu, którzy przeprowadzili zajęcia z wykorzystywania strony internetowej http://sitplan.um.bytom.pl w życiu codziennym bytomian.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. ZSTiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.