Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Bytom zmienia się na lepsze. To widać! Data publikacji: 2 października 2018Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem, w którym przedstawiliśmy najważniejsze zmiany jakie zaszły w Bytomiu. Wydany właśnie informator miejski to kompleksowe podsumowanie ostatnich lat, w trakcie których udało się zrealizować wiele ważnych i kluczowych dla miasta inwestycji – zarówno dzięki środkom z budżetu miasta, jak również tym pozyskanym z zewnętrz. Wśród nich są między innymi: kompleksowa modernizacja 17 szkół za około 50 mln zł, odnowa pięciu parków miejskich, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne na kwotę 13 mln zł, budowa i modernizacja bazy sportowej dla dzieci i młodzieży, a także inwestycje drogowe za 130 mln zł.

To jednak nie wszystko. Z informatora dowiedzą się Państwo również jak zmieniał się w ostatnich latach budżet miasta, ile pozyskaliśmy środków z Unii Europejskiej, jaka kwota subwencji z budżetu państwa na edukację wpływa do miejskiej kasy, a jak wiele dopłaca gmina oraz ile wynosi zadłużenie Bytomia na tle innych miast Górnego Śląska. Szczegółowo opisujemy również proces rewitalizacji, jaki odbywa się w naszym mieście, zmiany zachodzące w miejskim szpitalu czy wzrost środków na bezpieczeństwo. Prezentujemy nowych inwestorów, którzy zaufali naszemu miastu i zdecydowali się otworzyć tutaj swoje firmy.


Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.